Trzy powody, dla których fani siłowni powinni przyjmować suplementy diety

0
1017

Wokół suplementów diety na przestrzeni lat nagromadziło się naprawdę wiele mitów, w czym spory udział miały szkodliwe preparaty niewiadomego pochodzenia. Początkujący fani siłowni często nieufnie podchodzą do suplementacji, co może być dość sporym błędem. Sprawdź, dlaczego profesjonalni sportowcy regularnie przyjmują różnego rodzaju odżywki, elektrolity i inne suplementy diety.

Masz większe zapotrzebowanie na niektóre substancje

Regularne, intensywne treningi sprawiają, że organizm potrzebuje znacznie więcej energii niż w przypadku przeciętnego człowieka. Celem każdego fana sportu powinno być utrzymanie równowagi między zużywaną  i przyjmowaną energią. Sama zdrowa dieta może czasami nie wystarczyć do tego, żeby zapewnić ciału odpowiednią ilość np. aminokwasów będących składnikiem budulcowym białek.

Z pomocą mogą przyjść suplementy diety z aminokwasami ze sklepu Inkospor, który skupia się na specyfikach dla profesjonalnych sportowców i intensywnie ćwiczących amatorów. W ofercie firmy nie brakuje również produktów będących źródłem węglowodanów, które są najważniejszym składnikiem diety sportowca. Ponadto warto pomyśleć o suplementach z białkami, minerałami i witaminami.

Możesz szybciej osiągnąć zamierzone cele

Suplementacja nie jest oczywiście w stanie zastąpić zdrowej diety i odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. W przypadku prawidłowego odżywiania i regularnych treningów może jednak przyczynić się do szybszego pojawienia się efektów. Kluczem jest dobór suplementów do swoich potrzeb, dlatego w sklepie Inkospor oferta została podzielona na kategorie według celów treningowych.

Osoby marzące o zrzuceniu kilku kilogramów powinny sięgnąć po specyfiki ze składnikami przyspieszającymi spalanie tkanki tłuszczowej. Pobudzenie metabolizmu przy pomocy suplementów diety może dać naprawdę zaskakujące efekty. Z kolei niektóre preparaty mogą pomóc w nieco szybszym przyroście masy mięśniowej. Należy jednak przestrzegać zalecanych dawek, ponieważ nadmierna suplementacja może wręcz zaszkodzić.

Unikniesz niedoborów ważnych składników odżywczych

Regularne przyjmowanie suplementów diety pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu mikro- i makroelementów w organizmie. Jest to szalenie ważne w przypadku sportowców, ponieważ niedobór istotnych składników odżywczych może zmniejszyć efektywność treningów, powodować szybsze pojawienie się uczucia zmęczenia lub nawet doprowadzić do poważnych zaburzeń chorobowych.

Jeśli organizm nie otrzyma wystarczającej ilości energii i wyczerpie własne zasoby glikogenu, to może zacząć wytwarzać energię z białek. Te z kolei są ważnym składnikiem budulcowym mięśni, zatem ostatecznie można doprowadzić do utraty tkanki mięśniowej. Ponadto niedobory sodu, potasu i innych minerałów traconych w wyniku pocenia się mogą powodować uczucie zmęczenia. Z tego powodu tak ważne jest uzupełnianie po treningu elektrolitów, których szeroki wybór czeka w sklepie Inkospor.