Trening na czczo to nie lada wyzwanie, które zdecydowanie nie jest przeznaczone dla osób początkujących. Treningi na czczo mają podwójną moc działania, gdyż nie tylko powalają na szybką stratę kilogramów, ale także pozwalają nam się szybko i skutecznie rozbudzić!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/trening-na-czczo-fakty-i-mity/

Jak ćwiczyć na czczo?

Przede wszystkim musisz mieć za sobą już podstawy treningowe i czuć, że masz możliwości i predyspozycje ku temu, by zacząć ćwiczyć na czczo. Jest to o wiele większym wyzwaniem niż trening w normalnej porze, gdzie masz energię z posiłków.

Do treningu na czczo należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba być wyspanym i zregenerowanym. Po wstawaniu z łóżka należy się odpowiednio rozbudzić, poprzez przemycie twarzy, umycie zębów oraz najlepiej napicie się ciepłej wody, która pobudzi żołądek oraz ogrzeje nasz wychłodzony po nocy organizm.

Następnie należy się odpowiednio porozciągać i rozgrzać, zanim przejdziemy do prawidłowego treningu.  Musisz czuć, że twoje ciało jest gotowe do tego by podjąć się odpowiedniej aktywności fizycznej.

Jaki trening na czczo?

Nie każdy trening nadaje się do tego by go uprawiać na czczo. To bardzo ważne, inaczej można sobie zrobić krzywdę, a to z kolei pozbawi nas możliwości ćwiczeń przez długi czas. Do treningów na czczo najlepiej sprawdzi się bieganie, ale nie interwałowe, jazda na rowerze, albo delikatne aeroby. Trening siłowy nie jest wskazany na czczo, gdyż wymaga on sporej dawki energetycznej od naszego organizmu. Absolutnie pływanie również nie nadaje się do tego, by praktykować je na czczo, gdyż spala za dużo energii z naszego organizmu i istnieje ryzyko utopienia się!

Trening na czczo spala więcej energii, a tym samym podbija nasz metabolizm. Nie zapomnij po treningu na czczo odpowiednio się doładować posiłkiem, który da ci siłę do zmierzenia się z całym dniem i jego wyzwaniami!

Przeczytaj też: http://www.totalextreme.pl/bieganie-jest-modne/