Uczęszczając na siłownię, lub uprawiając jakąkolwiek inną dyscyplinę sportu, praktycznie każdy spotkał się z pojęciem cardio. Jest to ważna część treningu, bowiem odpowiednio uprawiając ją, przyczynimy się do spalania tkanki tłuszczowej i tym samym do utraty masy ciała, co jest bardzo ważnym elementem osób zwłaszcza z nadwagą. Jednak, aby prawidłowo ćwiczyć cardio, należy pamiętać o paru rzeczach.

CZYM JEST TRENING CARDIO?

Najważniejszą sprawą podczas tego rodzaju treningu jest dostosowanie odpowiedniego poziomu pulsu. Jest to trening, w którym energia uzyskiwana do wykonania tego ćwiczenia, pochodzi z przemian tlenowych, skąd nazywany jest również treningiem aerobowym. Utrzymanie tętna na poziomie 60-70 procent maksymalnego pulsu pozwala na rozmowę, nawet podczas długotrwałego wysiłku, co dodatkowo zwiększa przystępność treningu wielu osobom.

JAK PRAWIDŁOWO ODCHUDZIĆ SIĘ?

W treningu cardio najważniejszą sprawą jest dotlenienie mięśni oraz spalenie nadmiaru uciążliwej tkanki tłuszczowej. Warto tutaj wspomnieć, iż w pierwszej fazie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, spalany jest glikogen, a dopiero po pewnym czasie utleniane są kwasy tłuszczowe – przyjmuje się, że następuje to po 30 minutach stałego wysiłku. Jednak zbyt długo wykonywane cardio przyczynia się do spalania zasobów białka i tym samym do spalania mięśni, czego z pewnością nie chciałyby doświadczyć osoby chcące poprawić swoją wytrzymałość, albo zwiększyć siłę. Wpisując hasło w Internecie, artukuły znajdujące się na stronach oraz forach z pewnością pomogą wprowadzić się w temat osobom początkującym, które chcą poprawić stan swojego zdrowia.

Jeżeli chodzi o osoby uczęszczające na siłownie oraz te, które wykonują ćwiczenia wymagające dużej siły, warto wspomnieć o tym, że właściwa kolejność wykonywanych ćwiczeń jest kluczową sprawą do osiągnięcia sukcesu. W pierwszej kolejności powinno się wykonywać właśnie czynności siłowe, bowiem wtedy glikogen „napędza” organizm, a dopiero później cardio, aby dodatkowo pozbyć się tłuszczu.