Przyjmowanie odpowiedniej ilości witamin, mikro i makro-elementów oraz substancji niezbędnych do utrzymywania odpowiedniego poziomy zdrowia, zwłaszcza gdy trenujemy, ma kluczowe znaczenie. Dzięki olejowi zamkniętemu w kapsułkach, można sprawić, że nasz organizm będzie lepiej przyswajał go i tym samym szybciej się wzmacniał. Jest to również lepsze rozwiązanie, bowiem wiele osób ma problem już na etapie połykania oleju w płynnej postaci, a co dopiero mowa o regularnym stosowaniu. Artukuły zawarte w Internecie na pewno mogą przybliżyć ten temat, jednak warto wymienić kilka podstawowych źródeł olejów.

OLEJ Z WIESIOŁKA

Wiesiołek jest nie rzucającą się w oczy, małą rośliną, której właściwości są bardzo ciekawe. Ziarna znajdujące się w nim są twarde i pełne kwasów tłuszczowych, a mianowicie linolowego i gamma-linolowego. Dzięki ich zawarciu, Wiesiołek jest roślina, która oferuje witaminy niezbędne do utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmy człowieka. Głównym zastosowaniem Wiesiołka jest dbanie o skórę, włosy i paznokcie, jednak (co ciekawe) wspomaga również leczenie chorób stawów, takich jak złamania, uszkodzenia wiązadeł czy choroby reumatoidalne.

OLEJ Z OREGANO

Tak jak w przypadku Wiesiołka, Oregano jest mała i niepozorną rośliną, która rośnie na południu Europy. Jej działanie jest tutaj też kompleksowe. Przede wszystkim działa antywirusowo i przeciwgrzybiczo, co w dzisiejszych czasach sprawia, iż jest to roślina, która warto się zainteresować. Dodatkowo, dzięki zawarciu żelaza, magnezu, wapna i potasu pomaga osobom z anemią, niedoborem magnezu oraz z problemami ze skórą. Olej z Oregano może być stosowany również przy kaszlu.

OLEJ Z CZARNUSZKI

Ta niepozorna na pierwszy rzut oka roślina, która jest ozdobą wielu ogródków przydomowych posiada bardzo cenne właściwości. Praktycznie jest połączeniem Wiesiołka i Oregano, bowiem zawiera bardzo dużo przydatnych substancji, takich jak fosfolipidy, kwasy tłuszczowe i witaminy A, E, F, B1, B2, B3. Dodatkowym i mocnym atutem tej Czarnuszki jest wspomaganie osób z kamieniami nerkowymi, z nadciśnieniem oraz jest bardzo przydatna podczas łagodzenia oparzeń.