Rozległy zwał serca jest skutkiem odkładania się cholesterolu czyli miażdżycy co jest konsekwencją niezdrowego trybu życia, zbyt tłustego jedzenia a także za małej aktywności fizycznej czy palenia papierosów. 

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/rozlegly-zawal-serca/

Przyczyny zawału serca

Zawał serca spowodowany jest niedostatecznym przepływem krwi. Tuż przed zawałem chory odczuwa silny i promieniujący ból w klatce piersiowej. Powodem tego jest długotrwałe zaniedbywanie zdrowia poprzez nieodpowiedni tryb życia, złą dietę, palenie papierosów oraz brak aktywności fizycznej. Znaczenie mają też skłonności genetyczne.

 

Rozległy zawał serca

Typ zawału na który narażeni są głównie mężczyźni. Objawia się nagłym spadkiem ciśnienia, chory staje się blady, poci się, temperatura ciała wzrasta oraz pojawiają się zawroty głowy. Jeśli pacjent już chorował, powinien bezwględnie mieć zawsze przy sobie dawkę nitrogliceryny i przyjąć ja w tym momencie i wezwać pomoc medyczną. Organizm po zawale jest mocno osłabiony i niezbędna jest tutaj hospitalizacja i wykonanie dokładnych badań. Może być konieczna operacja w celu udrożnienia tętnic, prawdopodobnie nastąpi też leczenie farmakologiczne. Serce po zawale będzie trwale uszkodzone i słabsze stąd istotna będzie zmiana trybu życia by zmniejszyć ryzyko ponownego zawału.

Przeczytaj też: http://www.totalextreme.pl/zawal-serca/