Odzież biegowa dla profesjonalistów, czyli wszystko co musisz wiedzieć!

0
1180

Odpowiedni strój do biegania to przede wszystkim poprawa komfortu, bezpieczeństwa oraz przyjemności z samej aktywności.

Odzież biegowa dla profesjonalistów, czyli wszystko co musisz wiedzieć!

Odpowiedni strój do biegania to przede wszystkim poprawa komfortu, bezpieczeństwa oraz przyjemności z samej aktywności. Oczywiście osoby, które wybierają się na przebieżki raz na jakiś czas, nie odczują dużej różnicy. Jeśli jednak planujecie bardzo częste rozbiegania oraz udział w długich biegach czy nawet maratonach, to bardzo ważne jest zadbać o naszą odzież do biegania.

W jaki jednak sposób wybrać odpowiednie buty, spodnie, koszulkę oraz inne części garderoby do biegania? Zapoznaj się z podstawowymi zasadami ubioru biegowego oraz sprawdź co najlepiej wybrać dla profesjonalistów! Wybór odpowiedniego stroju do biegania to nie lada wyzwanie. Potrzebujesz sklepu z szerokim asortymentem do biegania, właśnie takie jak tutaj.

odzież sportowa najelpsza biegacz bieganie odziez do biegania

Odzież biegowa dla profesjonalistów – jak wybrać?

Zanim przejdziemy do opisu każdej części garderoby, warto wiedzieć że odzież biegowa dla profesjonalistów dzieli się na wiele kategorii – jedną z nich jest oczywiście podział na pory roku. Wymienić zatem możemy ubrania na wiosnę, lato, jesień oraz zimę. Każdy zestaw charakteryzuje się oczywiście innymi cechami.

W przypadku letnich ciuchów będziemy szukać najbardziej przewiewnych oraz skąpych ubrań. Wiosną natomiast możemy pokusić się o termoaktywne bluzki z długim rękawem oraz lekkie kurtki chroniące przed wiatrem czy deszczem. Bieganie jesienią może nas zaskoczyć wilgocią oraz chłodem, a więc z pewnością wybranie długich spodni termoaktywnych, na przykład legginsów, będzie dobrym wyjściem. Zimową porą do typowo jesiennego zestawu należy dodać również grubszą kurtkę bądź dodatkową warstwę ciepłej bluzy oraz ochronę na głowę i ręce przed zimnem. 

Jaka musi być biegowa odzież dla profesjonalistów?

Oprócz podziału na pory roku, warto pamiętać również o tym, że odpowiedni strój do biegania musi spełniać następujące  kryteria:

  • Musi być bezpieczny – buty to najważniejsza część garderoby do biegania. Odpowiednio dobrane obuwie zagwarantuje odpowiednią amortyzacje, co pozwoli nam uniknąć bardzo groźnych kontuzji kolan oraz zaoferuje komfort, dzięki czemu nie ryzykujemy powstania odcisków.
  • Musi być wygodny – Kupując odzież do biegania, musimy upewnić się, że jest ona na tyle elastyczna, że nie będzie ograniczała nam ruchów. Mowa tutaj nie tylko o ruchach biegowych, ale również ruchach podczas rozgrzewki bądź rozciągania. Na nic nie zdadzą się drogie i markowe ciuchy, jeżeli nie pozwolą nam odpowiednio się przygotować do biegów.
  • Musi oferować odpowiednią termoregulację – Podczas biegania każdy z nas się poci – jedni więcej, inni natomiast mniej. Nieważne czy biegamy latem czy zimą, musimy zadbać o to, aby nagromadzony pot z naszego ciała był odpowiednio odprowadzany. Ponadto właściwe ubrania biegowe oferują również szybsze schnięcie oraz odpowiednią ochronę przez wiatrem i utrzymują ciepło.
  • Musi mieć odpowiedni rozmiar – W przypadku ciuchów codziennego użytku, nic się nie stanie jeśli wybierzemy zbyt ciasną bądź za dużą odzież. Jeśli jednak kupimy takie ubrania do biegania, to możemy doprowadzić do niepotrzebnych dyskomfortów. Uwieranie bądź zbyt luźna odzież będzie nam przeszkadzać i popsuje nam to samopoczucie.
  • Musi nam się podobać – W wielu przypadkach biegowa odzież dla profesjonalistów oferuje nam bardzo intrygującą kolorystykę. Oczywiście niektóre osoby mogą nie być zadowolone z tak jaskrawym kolorów. Warto jednak pamiętać, że oprócz estetyki wykorzystanie dużego kontrastu ma również cel ochronny. Odpowiednio zaprojektowane ubrania sprawiają, że bez najmniejszych problemów widać nas wieczorami bądź ranem, nawet przy ograniczonej liczbie odblasków.