Siłownia jest zbyt kosztowna, aby uczęszczać regularnie, a drążki wymagają gigantycznego nakładu finansów? Jeżeli znajdujemy się w takiej sytuacji, warto zainteresować się dziedziną sportu, jaką jest kalistenika. Jest to nic innego, jak wykonywanie ćwiczeń siłowych, wykorzystując ciężar własnego ciała. Trening ten z pewnością okaże się ciekawą alternatywą dla osób stroniących od obiektów sportowych, takich jak siłownia, czy kluby fitness. O co tak właściwie w tym chodzi?

TRENING Z CIĘŻAREM WŁASNEGO CIAŁA

Wybierając trening z obciążeniem własnego ciała, na starcie dostajemy masę możliwości i ćwiczeń, które można wykonywać w różnych kombinacjach. Fakt ten sprawia, iż ciężko jest się znudzić tą dyscypliną, w przeciwieństwie do siłowni, gdzie wykonywanie ćwiczeń na dłuższą metę może okazać się zbyt monotonne. Wykorzystując swoją własną masę, można wykonywać między innymi: pompki, mostki, przysiady, podciągnięcia na drążku, a dla bardziej zaawansowanych – pompki stojąc na rękach. Odpowiednio dobrana intensywność potrafi porządnie zmęczyć, jednak jest ona bardzo różna, jeśli chodzi o osoby, które zwiększyły swoją siłę podczas uczęszczania na siłownie i tych początkujących. Dzięki wykonywaniu powyższych wariantów, można trenować mięśnie klatki piersiowej, nóg, brzucha, czy pleców. Odpowiednio wykonywane zadowolą wiele osób.

KALISTENIKA (NIE)DOSKONAŁYM WYJŚCIEM Z SYTUACJI

Wykonując ćwiczenia siłowe w domu, na własną rękę, takie jak pompki z klaśnięciem lub na jednej ręce, można się bardzo szybko zniechęcić. Inną wadą tego rozwiązania jest fakt, iż nie otrzymamy porady eksperta, którą na siłowni może nam dać ktokolwiek bardziej zaawansowany od nas. Również artukuły znajdujące się w Internecie mogą okazać się bardziej zbędne, aniżeli pomocne, jeśli chodzi o motywację, bowiem (jak wiadomo), najlepiej ćwiczy się w towarzystwie. Jednak jest to rozwiązanie najtańsze – wystarczy zakupić drążek do podciągania lub strój sportowy, aby zdobyć możliwość wykonywania ćwiczeń w zaciszu swojego domu.