Odsysanie tłuszczu to nie sposób na odchudzanie, ale modelowanie poszczególnych partii sylwetki, szczególnie trudnych do wyrzeźbienia za pomocą ćwiczeń. Liposukcja nie zastąpi diety i zdrowego trybu życia, ale może być pomocna w ostatecznym uformowaniu ciała. Jaka jest cena liposukcji, jak się do niej przygotować oraz na czym polega? Czy cennik zabiegów to element, którym warto się sugerować przy wyborze lekarza?

Przygotowanie do zabiegu

Pierwsza wizyta będzie konsultacją z chirurgiem estetycznym. Zapyta on o oczekiwania pacjenta względem zabiegu oraz o to, jakich rezultatów się on spodziewa. Obejrzy również problematyczne partie cała. To także czas, by dokładnie zapytać o to, jaka jest cena liposukcji. Tak naprawdę każda dobra klinika powinna mieć cennik zabiegów na swojej stronie www. Dzięki temu klient nie musi być narażony na stres, że zaskoczą go jakieś niespodziewane wydatki.

Przed zabiegiem lekarz zleci również wykonanie badań, takich jak morfologia, badanie moczu, poziomu cholesterolu i jonogram. Specjalista zapyta także o choroby, ponieważ niektóre z nich, jak na przykład nowotwór, są przeciwwskazaniem do liposukcji.

W trakcie liposukcji i i po niej

Pacjent jest wprowadzany w stan znieczulenia ogólnego bądź przewodowego ze znaczną sedacją. Dzięki temu zabieg będzie bezbolesny. Tłuszcz odsysa się za pomocą specjalnej kaniuli do zbiornika. Dzięki temu na skórze lekarz wykonuje tylko niewielkie wkłucia. Od razu po zabiegu pacjent jest przebierany w specjalne ubranie uciskowe, które pomaga w rekonwalescencji.

Po zabiegu tak naprawdę już na 2-3 dzień można wrócić do pracy, chociaż początkowo może dokuczać niewielki ból. Konieczne jest stawianie się na regularne kontrole. Lekarz będzie sprawdzał, czy proces po operacji przebiega prawidłowo.

Odsysanie tłuszczu cena- czy sugerować się cennikiem?

W tym wypadku, cena odsysania tłuszczu ma znaczenie świadczące o renomie kliniki. Warto zapłacić więcej, aby mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo i bezpiecznie. Na tego rodzaju sprawach nie można oszczędzać. Podejrzanie niska cena odsysania tłuszczu powinna działać jak ostrzeżenie.

Jeszcze przed podjęciem decyzji o zabiegu, osoby, które chcą się zorientować w kosztach, mogą poszukać informacji na ten temat w sieci, porównując dane, które pojawią się po wpisaniu do okna wyszukiwarki słów: odsysanie tłuszczu cena. Dzięki temu można przynajmniej ogólnie przygotować się finansowo do liposukcji.

Artykuł powstał we współpracy z centrum Lipoline.