Wiele osób zastanawia się, dlaczego (pomimo karkołomnych treningów i diety) nie może zgubić zbędnych kilogramów. Ludzie ci udają się często do specjalistów, którzy z reguły nie są tani, co dodatkowo sprawia, iż można się zniechęcić. Rozwiązanie tego problemu wcale nie jest skomplikowane, jak można by było się spodziewać. Co należy zrobić, aby schudnąć efektywnie i (co najważniejsze) trwale?

SŁODYCZE I PRZEKĄSKI „GWOŹDZIEM DO TRUMNY”

Najważniejszą rzeczą, która przeszkadza w osiągnięciu sukcesu jest chęć zjedzenia „czegoś dobrego”, co jest naturalnym odruchem człowieka XXI wieku. Otaczające praktycznie z każdej strony słodycze sprawiają, iż bardzo ciężko jest się powstrzymywać przed zjedzeniem czegoś, co utrudni nam zrzucenie zbędnego balastu. Należy tutaj pamiętać, że również przekąski, które nie są słodyczami, maja podobne działanie. Istnieje jednak sposób, aby zapobiec złemu wpływowi tych rzeczy na stan organizmu. Co zatem powinno się uczynić w pierwszej kolejności?

Artykuły traktujące o odchudzaniu mówią, iż w celu osiągnięcia upragnionego sukcesu, przede wszystkim trzeba zmienić nastawienie w głowie, bowiem stanowi to powodzenie w 70 procentach. Zamiast założenie zrzucenia 10-15 kg w ciągu miesiąca stosując głodówkę i bardzo ciężkie ćwiczenia, które po zaprzestaniu przyczyniają się do efektu jojo, należy zmniejszyć próg, przyjmując odpowiednią wartość 5-6 kg miesięcznie. Takie podejście sprawia, że sukces można osiągnąć może nie bardzo szybko, lecz trwale, co jest z pewnością ważniejsze dla osób stosujących terapię odchudzającą.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU

Najważniejsze podczas odchudzania jest pozbycie się toksyn z organizmy, aby tkanka tłuszczowa mogła być spalana bez przeszkód. W tym celu powinno się wypijać przynajmniej 1,5-2 litry wody niegazowanej, bowiem w takiej ilości działa ona oczyszczająco. Dodatkowo można zakupić plastry detox, które założone na noc wyciągają z organizmu szkodliwe substancje sprawiając, iż regularne ich stosowanie polepszy stan zdrowia. Oczywiście, długotrwałego efektu nie osiągnie się bez odpowiednich ćwiczeń, które powinny trwać około 45 minut minimum 3 razy w tygodniu.