Informacja o tym, że przedłużające się starania o zajście w ciążę są spowodowane problemami z niepłodnością którejś ze stron w związku, spada jak grom z jasnego nieba. To prawdziwy koszmar, łączący się z cierpieniem i silnym kryzysem psychicznym dla wielu osób. Marzenie o posiadaniu potomstwa to bowiem jedno z fundamentalnych marzeń, czy raczej potrzeb. Jeśli okazuje się, że coś stoi na przeszkodzie, by zrealizować tą potrzebę, że być może nigdy się nie uda, ludzie załamują się i kompletnie tracą nadzieje. Warto, aby mimo wszystko, nawet jeżeli sądzą, że ich sytuacja jest beznadziejna i bez wyjścia, umówili się na pierwszą wizytę do kliniki leczenia niepłodności. Klinika leczenia niepłodności to bowiem miejsce, w którym nadzieja może zostać przywrócona.

Klinika leczenia niepłodności – miejsce dające nadzieję

Pierwsza wizyta w klinice to czas, aby szczerze porozmawiać z lekarzem o podjętych dotychczas działaniach, oraz przedstawić ewentualną dokumentację medyczną. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, do którego musimy się wcześniej przygotować oraz pozytywnie nastawić. Sprawy płodności to tematy bardzo wrażliwe, nie należy jednak się zrażać. Leczenie bezpłodności od tego się bowiem zaczyna. To tylko początek. Jeszcze przyjdzie czas na bardziej skomplikowane procedury, oraz dokładniejsze badania. Co ważne, lekarz przed kompletną diagnozą, nie będzie w stanie odpowiedzieć nam ze 100 procentową pewnością, jakie są szanse na dziecko. Jednak leczenie niepłodności to nie są mrzonki, wtedy gdy zajście w ciążę będzie absolutnie niemożliwe, z pewnością nas o tym poinformuje. To świadczy bowiem o profesjonalizmie kliniki oraz lekarza.

To nie wstyd być niepłodnym

Problemy z własną płodnością generują ogromny ból oraz wstyd, Niestety, emocje te czasami dodatkowo blokują organizm kobiety przed zajściem w ciążę. Warto uświadomić sobie, że każdego dnia wiele par dowiaduje się o tym, że niemożność zajścia w ciążę to ich problem zdrowotny. Dotyczy to tak wielu osób, że aż trudno uwierzyć. To powoli coraz większy problem społeczny. Warto zdawać sobie z tego sprawę i odciążyć się od poczucia winy i wstyd, aby leczenie niepłodności przebiegało skuteczniej. Czytanie pozytywnych historii z happy endem pozwala nastroić się do działań, wzbudzić w sobie jeszcze większą motywację, a wiadomo, że leczenie bezpłodności wymaga siły psychicznej u każdej ze stron oraz wzajemnego wspierania się.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://www.gyncentrum.pl/