Orbitrek to urządzenie do ćwiczeń, którego popularność stale rośnie. To połączenie roweru treningowego i steppera, idealny sprzęt do treningów cardio. Treningi na orbitreku angażują do pracy wiele partii mięśni jednocześnie. Pomagają spalić zbędne kalorie, zrzucić dodatkowe kilogramy, wyrzeźbić mięśnie brzucha, pleców, ramion, pośladków, ud i łydek.

Ćwiczenia na orbitreku są bezpieczne, nie obciążają stawów, ryzyko wystąpienia kontuzji jest minimalne. To doskonały sposób na poprawę kondycji i wydolności organizmu, na relaks i odstresowanie. Orbitrek to przyrząd do ćwiczeń znajdujący się w każdej siłowni, także w siłowni pod chmurką. Coraz więcej osób decyduje się też na zakup orbitreka do własnego domu.

Rodzaje orbitreków

Wśród orbitreków możemy wyróżnić trzy rodzaje:

  • Orbitrek mechaniczny – ten rodzaj orbitreków należy do najtańszych. Niższa cena oznacza również wyższy poziom hałasu. Opór reguluje się ręcznie. Konstrukcja  tego rodzaju orbitreka bazuje na pasku klinowym, który może ulec zużyciu przy częstym trenowaniu.
  • Orbitrek magnetyczny – posiada magnetyczny system hamowania, pasek klinowy zastępują magnesy, które są bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia. Urządzenie pracuje ciszej i wolniej się zużywa.
  • Orbitrek elektromagnetyczny – za regulację oporu tej odmiany orbitreka odpowiada silnik elektryczny. Praca tego rodzaju orbitreka jest o wiele cichsza niż praca mechanicznych odpowiedników tego urządzenia. Dużą zaletą orbitreka elektromagnetycznego jest możliwość obsługiwania bardzo wielu programów komputerowych. Ustawiając większy poziom oporu można wykonywać cięższe treningi.

Wybór rodzaju orbitreka zależy nie tylko od możliwości finansowych, ale też od stopnia zaawansowania osoby ćwiczącej. Osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z orbitrekiem poleca się modele mechaniczne i magnetyczne. Orbitrek elektromagnetyczny to sprzęt dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Orbitrek kettler

Najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa zapewni orbitrek kettler wyposażony w nowoczesne technologie i komputer z 48 programami treningowymi. Wprawdzie nie jest to najtańszy sprzęt, ale jego zakup to inwestycja na długie lata. Posiadanie takiego sprzętu we własnym domu pozwala nam cieszyć się dobrym zdrowiem, zgrabną sylwetką i świetną formą. Trzeba tylko pamiętać o regularnych treningach.