„Odczarowujemy” komisy – czy warto w nich kupować? A może będzie się żałować? Rozważania na ten temat

0
794

Gdzie warto kupować? To pytanie już samo w sobie wydaje się nader tendencyjne i rzeczywiście takie jest, a poza tym także odpowiedź jest podobna. Mówiąc „w sklepie” stwierdzamy truizm. Ale czy, aby na pewno tylko w sklepie można kupować? A co byście powiedzieli, by robić zakupy np. w komisie? Spróbujemy go „odczarować” tym bardziej, że jak się zaraz okaże zakupy tam mogą być całkiem udane.

Komis komisowi nierówny

Komisy miały złą passę i poniekąd nadal wiele z nich taką ma. Jednak prawda jest taka, że komis komisowi nierówny, co oznacza, że można znaleźć te dobre, jak i te złe, które definitywnie psują rynek. Większości osób komisy kojarzą się z nieuczciwymi praktykami, ale pamiętajcie, że takie przypadku są raczej synonimem lichwy niż pracy uczciwych komisów. W sumie wszystko zależy od właścicieli, bo to oni kreują komisy. Zrobiliśmy małe rozeznanie i jak się okazuje komisy wcale nie są takie złe i można w nich kupić dobrej jakości produkty w uczciwych cenach. Dzięki temu taka transakcja jest opłacalna dla każdej ze stron.

Co warto kupować w komisie?

Pomyślcie tylko, że poza granicami kraju wiele osób robi zakupy w komisach, bo można w nich znaleźć niemal nowe przedmioty w zdecydowanie niższej cenie, co niewątpliwie sprawia, że jest to warte uwagi. Na pewno w takich miejscach można kupić jednoślad. Polecamy Wam komis rowerowy, bo rzeczywiście za sprawny rower zapłacicie zdecydowanie mniej, a przy tym macie pewność, że jest on sprawny. Także sama estetyka nie pozostawia zastrzeżeń. Wiele osób sądzi, że w komisach sprzedaje się produkty fatalnej jakości, które zwyczajnie do niczego się nie nadają, a ich cena jest obłędnie wywindowana. Ale znowu można powiedzieć, że taki osąd jest uzasadniony, bo owszem są takie miejsca, ale są też takie, gdzie sprzedaje się towary wyselekcjonowane i  świetnej jakości. Można oczywiście zastanowić się nad zakupem ubrań, bo czasami można znaleźć oryginalne i markowe produkty. W komisach dobrze sprzedają się smartfony czy nawet sprzęty RTV czy AGD, ale pamiętajcie, że trzeba kupować tylko w dobrych komisach.

Jak kupować, by nie żałować?

Robienie zakupów poniekąd można traktować jako sztukę, ale sztukę użytkową albo można powiedzieć, że trzeba do tego mieć talent. Cóż, prawda jest taka, że wiele osób robi zakupy  nader nieprzemyślane i potem żałuje. Dodatkowo chyba każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, że został oszukany, bo choć produkt nie był wart swojej ceny, to go zakupiliśmy, a potem okazało się, że cena została bardzo wywindowana, co jest praktyką niezwykle nieuczciwą. Ale komisy tak jak i sklepy tworzą ludzie i jeżeli są nieuczciwi, to niestety możecie to odczuć, ale możecie też spróbować z tym walczyć. A najlepszym orężem w tym przypadku jest oczywiście podejście do zakupów w pełni odpowiedzialne i przed każdym zakupem sprawdzenie wartości produktu i dopiero po maksymalnym przemyśleniu zakupienie danej rzeczy. Czy przez to zakupy będą trwały dłużej? I tak i nie, bo na samym początku koniecznie powinniście przemyśleć czy dany produkt jest Wam potrzebny, a następnie sprawdzić, jaki jest średni jego koszt i dopiero potem szukać w sklepach czy komisach. Ale warto też sprawdzać opinie.  Dzięki temu możecie sporo się dowiedzieć. Jeżeli chcecie kupić dobrej jakości rower używany, to oto link do komisu rowerowego. Gwarantujemy, że będziecie usatysfakcjonowani.

Jak rozpoznać dobry komis?

Odpowiedź jest zasadniczo prosta. Można go rozpoznać sprawdzając opinie, ale też oferty. Jeżeli w tym miejscu panuje względny porządek, a wybór jest dosyć szeroki, z kolei miejsce zadbane i w środku panuje miła atmosfera, to być może trafiliście na naprawdę dobry komis. Dodatkowo pamiętajcie też, że sprzedawca powinien posiadać wiedzę na temat tego, co sprzedaje. A to oznacza, że powinien Wam doradzać, a nie za wszelką cenę próbować „wcisnąć” produkt, choć nadal nie jesteście pewni zakupu.

Kupowanie w komisie nie jest niczym złym. A wręcz przeciwnie, bo w tym miejscu można kupić w korzystnej cenie wiele produktów. Ale też nie ma się czego wstydzić, wszak nie każdy musi wydawać naprawdę dużych pieniądzy, a skoro nie trzeba przepłacać, a wręcz można zaoszczędzić, to należy koniecznie spróbować.