Masaż odchudzający to jeden (choć nie jedyny) ze sposobów poradzenia sobie ze zbędnymi kilogramami. Jakie działanie będzie miał cykl masaży odchudzających, na czym polega ich specyfika i dlaczego warto nimi wesprzeć aktywność fizyczną oraz zbilansowaną, rozsądnie układaną dietę?

Specyfika masażu odchudzającego

W gabinecie Kamila Druzda we Wrocławiu  oferowany jest masaż odchudzający wykonywany bańką chińską. Bańka próżniowo zasysa skórę i znajdujące się pod nią tkanki, co wpływa na ich lepsze ukrwienie, a co za tym idzie: lepszą elastyczność i widoczną gładkość skóry. Masaż wykonywany bańką chińską, zgodnie ze swoją nazwą, wywodzi się z tradycyjnej chińskiej medycyny, gdzie wykorzystywano go również do leczenia przeziębień, grypy, bólu mięśni lub kręgosłupa. Z czasem zaczęto stosować także bańkę chińską jako nieinwazyjną metodę radzenia sobie z cellulitem czy modelowania sylwetki. Skóra po wykonaniu serii zabiegów bańką chińską staje się wyraźnie gładsza, napięta i przyjemniejsza w dotyku.

Masaż bańką chińską trwa na ogół od 45 minut do godziny, a dla osiągnięcia widocznych efektów konieczne jest poddanie się serii zabiegów, najczęściej 10-12 razy, raz w tygodniu.

Jakie działanie mają masaże odchudzające?

Nie ma co się oszukiwać, masaże odchudzające samodzielnie nie doprowadzą do utraty zbędnych kilogramów i wysmuklenia sylwetki. Jednak lepsze ukrwienie tkanek następujące po wykonaniu takiego zabiegu powoduje, że stają się one lepiej odżywione, przepływ krwi i limfy odbywa się sprawniej, a co za tym idzie, poprawia się przemiana materii. Przy jednoczesnym zastosowaniu masaży odchudzających, regularnej aktywności fizycznej nawet w postaci codziennych spacerów oraz zbilansowanej diety, efekty mogą być widoczne bardzo szybko i na długo się utrzymywać, bez efektu jo-jo, który często pojawia się po stosowaniu restrykcyjnych głodówek. Z pewnością takie kompleksowe działanie przyczynia się nie tylko do wyrzeźbienia i wysmuklenia sylwetki, ale przede wszystkim do zmiany swoich nawyków żywieniowych i fizycznych, dzięki czemu radykalne odchudzanie nie będzie nam już więcej potrzebne.

Efekty masaży odchudzających bańką chińską

Dla osób poddających się masażowi bańką chińską najistotniejsze jest często uporanie się z dokuczliwym problemem, jakim jest cellulit pojawiający się na udach , pośladkach czy brzuchu. Skóra poddana serii zabiegów stanie się wyraźnie gładsza i ujędrniona, a widoczne ślady skórki pomarańczowej – zredukowane. Warto jednak pamiętać, że dla utrzymania efektów należy w codziennych planach uwzględniać regularną aktywność fizyczną, jak pływanie czy spacery.