Każdy nawet mało doświadczony cyklista wie, że rowery Gazelle to gwarancja jakości. Ale w czym tkwi sekret tej marki? Jak to się stało, że pokochali ją rowerzyści nie tylko z Europy, ale także Ameryki? Jeżeli jesteście ciekawi, to koniecznie przeczytajcie 5 powodów, dlaczego takie rowery to świetny wybór.

Powód numer 1: firma z tradycjami

Nie od dziś wiadomo, że na renomę marki trzeba sobie zasłużyć i nie wystarczy tylko klika lat. Renomę buduje się latami. Doskonałym przykładem jest firma Gazelle, która na rynku istnieje już od 1892, choć ówcześnie jeszcze nie działała pod tą nazwą. Willem Kölling na samym początku handlował sprowadzanymi rowerami, jednak dostrzegł, że na rynku jest zdecydowany deficyt dobrej jakości modeli i już w 1902 roku wraz Rudolfem Arentzenem rozpoczęli produkcję rowerów pod nazwą Gazelle. Pomimo zmieniającej się sytuacji na rynku, czy też wielu zawirowań i krachów na giełdzie, marka nigdy nie straciła swoich klientów. Założyciele zawsze definiowali swoje rowery poprzez jakość, która miała być dla nich najważniejsza i tak naprawdę nawet po ponad 100 latach nic się nie zmieniło.

Powód numer 2: doświadczenie na miarę oczekiwań

Mało jest takich firm, które ciągle stawiają na jakość. Otóż marka Gazelle nigdy nie osiadła na laurach i jej pracownicy, konstruktorzy cały czas pracują nad jeszcze większymi unowocześnieniami, dzięki którymi mogą zagwarantować najlepszy sprzęt swoim odbiorcom. Można wręcz rzec, że wyprzedzają technikę, ale wszystko to zawdzięczają bardzo ciężkiej pracy. Takie doświadczenie zdobywane przez lata i przekazywane z pokolenia na pokolenia sprawia, że rowery spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Jak wiadomo ma to także znaczenie nawet dla przeciętnych klientów, gdyż doświadczenie znacząco wpływa na jakość. Jednocześnie ta marka zatrudnia tylko wysokiej jakości specjalistów, którzy posiadają wiedzę, umiejętności i dysponują świetnymi pomysłami. Dotyczy to zarówno projektantów, konstruktorów czy inżynierów, a nawet osób, które zajmują się składaniem modeli.

Powód numer 3: Holandia i wszystko jasne

Który kraj słynie z rowerów? Oczywiście Holandia, a właśnie marka Gazelle wywodzi się z kraju wiatraków. Zatem jak nietrudno się domyślić, to dzięki tej marce jazdę na rowerze pokochali mieszkańcy całego kraju i ich miłość nawet po wielu latach nadal nie maleje. Holendrzy dodatkowo tą miłością zarażają także mieszkańców całej Europy, ale i świata. A trudno nie pokochać tych rowerów wszak bardzo wyróżniają się na rynku.

Powód numer 4: sekret tkwi w jakości

Jak wiadomo jakość ma bardzo duże znaczenie. A te rowery nią zachwycają. Przede wszystkim producent nie stosuje żadnych zamienników, używa tylko najlepszych części. Dzięki temu rowery są niemal niezawodne. Bardzo rzadko się psują, a podzespoły na pewno wyróżniają się na tle konkurencji. Co także ważne, żadne części nie są produkowane w Chinach, dzięki temu nie trzeba obawiać się, że trwałość będzie pozostawała wiele do życzenia. Warto jeszcze poruszyć aspekt kosztów. Otóż rowery mają naprawdę bardzo korzystną, wręcz niską cenę, szczególnie że zachwycają jakością na miarę XXI wieku. Kolejnym aspektem jest ciekawy design. Elegancka rama i piękne wyprofilowanie, a także estetyka wpisująca się w retro sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie.

Powód numer 5: duży wybór

Oczywiście rowery Gazelle to nie tylko rowery holenderskie, ale również miejskie, górskie, trekingowe, a nawet elektryczne. A więc można bez problemu dopasować je do stylu jazdy, ale również dróg. Do jazdy po mieście idealnie sprawdzą się rowery miejskie, z kolei rowery górskie będą doskonałym wyborem dla osób lubiących jazdę po trudnym terenie. Warto jeszcze zwrócić uwagę na wielkość kół. Tutaj zasada jest prosta, a mianowicie im większe, tym można osiągnąć większą przyczepność.

Rowery Gazelle to świetny wybór dla osób preferujących najwyższą jakość w korzystnej cenie. Doskonałe wykonanie w każdym nawet najmniejszym szczególne zachwyca, podobnie jak duży wybór. Gazelle to marka z tradycjami, która na rynku jest bardzo długo i co roku wciąż zdobywa serca nowych cyklistów.