Trampoliny sportowe to świetna zabawa, dzięki której możemy poczuć się swobodnie, ale również zrzucić nadprogramowe kalorie. W trakcie skoków pracuje nasze całe ciało, wzmacniają się mięśnie i ścięgna. Trampoliny uwalniają również umysł od trosk i gwarantują dobre samopoczucie.

Zaletą ćwiczeń na trampolinie jest to, że mogą je wykonywać osoby w każdym wieku, ponieważ w przeciwieństwie do innych form aktywności fizycznej, nie obciążają kręgosłupa i stawów. Dodatkowo dotleniają i wzmacniają nasz organizm, sprawiają że ciało jest bardziej zwinne i elastyczne, a wytrzymałość zwiększona.

Zarówno domowe skocznie, jak i te w parkach rozrywki powinny być modernizowane i zabezpieczane, dzięki czemu będą służyć przed długi czas nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji.

Rodzaje akcesoriów do trampolin

Drabinki do trampolin – dzięki nim wchodzenie i schodzenie z trampoliny, jest dużo prostsze. Jest to bardzo ważne, w przypadku, gdy z trampoliny korzystają również dzieci lub seniorzy. Drabinki mają tą zaletę, że zarówno można je szybko zamontować, jak i odpiąć.

Akcesoria do trampolin - jakie warto dokupić?

Maty do trampolin – najważniejsza część trampoliny. To po niej się skacze, dlatego ważne jest, żeby regularnie kontrolować ten element. Podczas intensywnych treningów i długoczasowym eksplorowaniu, może ulec zniszczeniu. Dzięki możliwości wymiany poszczególnych części, nie musimy wymieniać trampoliny na nową. Jest to zdecydowanie oszczędność.

Namioty na trampolinę – gdy nasza trampolina jest użytkowana na zewnątrz, warto zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec. Ma za zadanie chronić sprzęt przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Sprężyny do trampolin – dzięki nim jest możliwe odbijanie się i skakanie po macie trampoliny. W przypadku, gdy dojdzie do zużycia sprężyn, należy koniecznie je wymienić na nowe.

Osłona – jej zadaniem jest ochrona naszej skóry przed ostrymi elementami oraz ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i rdzewieniem elementów trampoliny.

Przeczytaj też: http://www.blognazdrowie.pl/cwiczenia-cardio-czym-sie-charakteryzuja/