Łysienie plackowate, jest na to sposób!

0
831

Czym charakteryzuje się łysienie plackowate?

Charakterystycznym objawem tego schorzenia są wypadające włosy w konkretnych miejscach na ciele, przez co tworzą plamy przypominające placki. Mogą pojawić się nie tylko na skórze głowy ale także na każdej innej owłosionej części ciała np. brwiach czy brodzie.

Jako przewlekła choroba tworząca stan zapalny wpływa na uszkodzenie mieszków włosowych przez co konieczne jest leczenie.

Choroba zwykle ujawnia się już w okresie dzieciństwa lub u młodzieży (zwykle dotyczy osób w przedziale wiekowym od 20 do 40 lat). Niestety, jeśli choroba objawiła się dość wcześnie to znak, że może być trudna do wyleczenia.

Jak wyleczyć łysienie plackowate?

Sposobów na leczenie jest kilka, należy jednak pamiętać aby przede wszystkim postarać się zredukować stres w codziennym życiu, gdyż potrafi on znacząco wpłynąć na pogorszenie się stanu skóry i zaostrzenie zmian. Większość aptecznych sposobów działa doraźnie, warto więc rozważyć profesjonalne zabiegi pozwalające cieszyć się bardziej trwałym lub nawet stałym efektem.

Zabiegi przeciw łysieniu plackowatym

Wyróżnia się kilka metod które mają najbardziej skuteczny wpływ na leczenie choroby, jednak są one dostępne jedynie w klinikach medycyny estetycznej, np. w Aestetic clinic w Poznaniu (szczegóły na: wrosinski.pl)

– Laser ekscimerowy – zabieg wykorzystujący urządzenie Hairegen. Najnowsza technologia i innowacyjny sposób leczenia umożliwia samodzielne użytkowanie. Dzięki technologii PCLT (Pintpoint Current Laser Therapy) wykorzystującą cztery mechanizmy molekularne które bezpośrednio wpływają na cebulki włosa odżywiając je, poprawiając ukrwienie skóry i w efekcie zwiększają grubość włosa. Urządzenie wykorzystuje cztery mechanizmy: optyczny mający na celu leczenie skóry światłem, elektrostatyczny: który rozładowuje napięcia w konkretnych partiach skóry, mechaniczny: czyli użycie masażu a także biochemiczny który uwalnia określone jony.

– Mezoterapia – polega na wykonaniu serii zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wstrzykiwanego w chorobowo zmienione miejsce. Całkowite wyleczenie zapewni seria regularnych zabiegów które mogą potrwać około pół roku. Zabiegi zaczynają się z wykorzystaniem środka o wysokim stężeniu, a następnie przechodzi się do słabszych dawek, aż do czasu zakończenia leczenia. Po serii zabiegów ważne jest aby stosować dawkę przypominającą przynajmniej raz na sześć miesięcy).

Łysienie plackowate jest często przyczyną obniżenia poczucia własnej wartości, kompleksów a nawet może prowadzić do depresji. Aby uniknąć powikłań w obszarze psychologicznym warto zadbać o stan skóry już dziś. Trzeba pamiętać, że apteczne metody takie jak szampony czy kapsułki działają tylko doraźnie, gdyż powyższa choroba jest chorobą autoimmunologiczną i bardzo często występuje równorządnie przy chorobach takich jak: hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, bielactwo i inne. Warto dać pozwolić sobie na skuteczną pomoc ze strony specjalistów pracujących w klinikach np. Aesthetic Clinic.