Analizowania nad ludzką seksualnością były się tak powszechne,że naukowcy zaczęli poruszać jeszcze bardziej intymne sfery oraz właśnie na przykład doszło do tego, iż zaczęto porównywać rozmiar męskiego prącia. W konsekwencji takich działań pojawił się także kompleks młodego członka, który jest bardzo popularnym kłopotem wśród panów.

W roku 2007 chociażby doszło do tego, iż ujawniono publicznie uśrednione normy długości męskiego przyrodzenia:
● członek mały – jego długość sięga 14,1 cm, obwód 11,8 cm,
● członek średni – długość 16,1 cm, obwód 12,7 cm,
● członek wielki – długość 18,1 cm, obwód 13,8 cm.
Jak sugeruje dwanaście niezależnych programów badawczych w przeważającej liczby mężczyźni, którzy zamieszkują terytorium Unii Europejskiej mają przyrodzenie o długości pomiędzy 14 a 16 cm oraz o obwodzie pomiędzy 12 a 13 cm. Pomiary te wykonywano w stanie erekcji.
Wedle panów to tylko długość członka jest ważnym aspektem, jeśli idzie o stymulację pochwy. Są przekonani, iż im dłuższe przyrodzenie u mężczyzny, tym silniejsza będzie satysfakcja kobiety. Badaniom zostały poddane także kobiety oraz na ich bazie wyciągnięto wnioski, iż dla nich sama długość nie jest naprawdę ważna, większe znaczenie ma obwód członka. Badane kobiety to także mieszkanki Unii Europejskiej oraz jak stwierdziły, wymiary penisa ich partnerów w pełni je satysfakcjonują.

zaburzenia erekcji a kompleks małego penisa

Schorzenia erekcji a zdrowie

Kompleks młodego członka to z pewnością niejednokrotnie pojawiający się syndrom wśród panów, jednak niejedyny. Wedle seksuologów, schorzenia erekcji i wszystkiego rodzaju trudności mające związek z seksualnością oraz czerpaniem radości z seksu mają zasadniczy nacisk na kondycję mężczyzny – również fizyczną, jak również psychiczną.
Definicji WHO stosuje, iż współdziałanie intelektualnych, biologicznych, emocjonalnych oraz społecznych aspektów życia płciowego wpływa na całościowy rozwój męskiej osobowości. Mężczyźni, u których są schorzenia seksualne niezwykle powszechnie mają kłopoty z nawiązaniem kontaktów i z miłością. To również rzutuje na ich samoocenę, która w diametralny sposób spada oraz poprzez to ciężko im być w społeczeństwie. Nie istnieje również wykluczone, iż wystąpią różnego typu schorzenia. Co więcej, gdy wystąpi dysharmonia któregokolwiek elementu, to w konsekwencji inne te nie będą dobrze działać.
Warto też być na uwadze, iż możliwość osiągania wzwodu powszechnie sądzi się za jeden z najistotniejszych elementów, który oddziałuje na całe zdrowie mężczyzny. Wywiera duży nacisk na jego kondycję ruchową i samoocenę. Gdy wystąpią schorzenia erekcji, to można się spodziewać, iż nie tylko pogorszeniu ulegnie jakość życia mężczyzny, a i jego partnerki fizycznej.

Leczenie kłopotów z erekcją

Współcześnie do leczenia schorzeń połączonych z erekcją niejednokrotnie stosuje się preparatów z grupy inhibitorów fosfodiesterazy rodzaju 5 (PDE5-I). są to środki doustne oraz bierze się je przed planowanym stosunkiem płciowym. Środki należące do tej grupy preparatów (sildenafil, wardenafil oraz tadalafil) cechuje niezwykle zbliżona efektywność. Rozbieżności także się znajdą oraz dotyczą przede wszystkim czasu ich działania.