Okres wakacyjny to ulubiony moment niemalże każdego z nas. Ciepłe, długie dni i możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu wprawiają w dobry humor. To również chwile, w których możemy zaprezentować na plaży ciężko wypracowaną formę. Nie zawsze zimowe przygotowania idą po naszej myśli. Co zrobić, gdy mamy mało czasu, a wiele chęci? Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym skutecznie wysmuklimy ciało nawet 3 miesiące przed urlopem.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką aktywność fizyczną lubimy, a jeśli nie przepadamy za żadną to najwyższy czas, aby rozpocząć przygodę ze sportem. Każdy trening będzie dostarczał wiele satysfakcji oraz wyzwalał duże ilości hormonów szczęścia. Można zdecydować się na:

  • siłownię, czyli ćwiczenia wysiłkowe,

  • zajęcia zorganizowanie, takie jak fitness,

  • bieganie, które jest najpopularniejszym wyborem typu kardio.

Wysiłek fizyczny pozwoli na spalenie nadmiaru ilości tłuszczu oraz poprawi wygląd skóry. Konieczne jest pamiętanie o wypoczynku, rozgrzewce i rozciąganiu. Pozwoli to utrzymać sprężystość mięśni i uniknąć kontuzji.

Kolorowy talerz

To, co jemy, wpływa na całą gospodarkę organizmu. Nie bez powodu mówi się: jesteś tym, co jesz. Może się wydawać, że komponowanie zdrowych, ciekawych i pożywnych posiłków jest niemożliwe. Z pomocą przychodzą nam firmy dostarczające zdrowy catering. To prosty sposób, aby każdego dnia otrzymać zbilansowaną dietę na cały dzień pod własne drzwi. Spożywanie śniadania, obiadu oraz przekąsek o takich samych porach pomoże w opanowaniu apetytu. Koniec z podjadaniem. Zdrowy catering w szybkim czasie zapewni smukłą sylwetkę i wpłynie pozytywnie na inne aspekty jak solidny sen.

Nawadniamy organizm

Prawidłowe picie wody jest również ważną kwestią, która pozytywnie przyśpieszy zmianę naszego wyglądu. Korzyści płynące z regularnego spożywania wody to przede wszystkim:

  • poprawne funkcjonowanie układu trawienia,

  • usuwanie toksyn,

  • ujędrnienie skóry,

  • zdrowe serce.

Pamiętajmy, że walka o jak najlepszy wygląd to tylko dodatkowa korzyść. Dbanie o zdrowie powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

Nawyki na przyszłość

Ludzki organizm szybko się przyzwyczaja, dlatego warto wykorzystać moment, w którym zaczynamy pracę nad własną kondycją. Na początku może być trudno wyrobić odpowiedni rytm, jednak po jakimś czasie staje się to naturalną rzeczą. Jak w każdym przypadku, warto zachować zdrowy rozsądek i nie robić nic na siłę. Dbanie o kondycję i formę to nie sprint, a raczej maraton. Korzystanie z różnego rodzaju aktywności czy świetnych rozwiązań, jakim jest zdrowy catering, wiele nas nauczy. Wystarczy zacząć.