Dzieciaki pokochały gokarty, od kiedy tylko pojawiły się w Polsce. Maluchy, które chociaż raz miały okazję pojeździć gokartem wynajętym w wakacyjnej wypożyczalni, chciały jak najszybciej mieć swój własny pojazd. I nic dziwnego: gokart dostarcza dzieciom tych samych emocji co rower, ale jest od niego o wiele stabilniejszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy. Z czego to wynika?

Konstrukcja

Gokart ma cztery koła i nisko położony środek ciężkości. Taką konstrukcję naprawdę ciężko jest przewrócić, a już na pewno nie poradzi sobie z tym zadaniem zwykły krawężnik czy rozsypany na drodze piasek. Na gokarcie zamiast siodełka znajduje się wygodne siedzisko, maluch może więc przyjąć stabilną pozycję, mocno trzymając kierownicę w dłoniach i pewnie opierając stopy o pedały. Dziecko ma czystą frajdę z jazdy, nie musi skupiać się na utrzymywaniu równowagi czy drobnych przeszkodach na drodze. Jeszcze bezpieczniejsze są gokarty, które mają duże opony z wyraźnym bieżnikiem. Takiemu pojazdowi nie są straszne żadne wyprawy w teren: ani jazda po błocie, ani pokonywanie szutrowej alejki, ani walka z piachem na leśnej dróżce.

Jakość wykonania

Szukając mocnego gokarta dla dziecka warto brać pod uwagę tylko produkty znanych firm. Jeśli zabawka ma być użytkowana w terenie, lepiej jest zapłacić za coś, co sobie w nim doskonale poradzi i będzie służyło maluchowi przez lata. Do gokartów od najlepszych producentów można odkupić części zapasowe, jeśli wiec Matka Natura w jakiś sposób pokona pojazd podczas zabawy w off-road, szybko da się go naprawić. W przypadku tanich produktów z supermarketów nie mamy tej możliwości. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele rożnych modeli w ciekawych stylizacjach i kolorach, zawsze dobrym wyborem jest pojazd rzucający się w oczy. Jeśli maluch przegapi innego użytkownika alejki w parku istnieje duża szansa, że to on zauważy naszego pędzącego malca.

Źródło: https://www.sportking.pl/gokart-na-pedaly-berg-x-cross-bfr/

Co kupić?

Reasumując, wybierając gokart dla malucha należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka i wysoką jakością pojazdu. Najwięcej frajdy przynosi jazda gokartami terenowymi. Produktem wartym polecenia może być gokart na pedały BERG X-Cross BFR, który spełnia wszystkie wymienione wyżej wymagania dla gokarta idealnego. Dodatkowo model ten posiada skrzynię biegów, która umożliwia jazdę do tyłu, a co za tym idzie – ułatwia manewrowanie pojazdem. Gokart wyposażony jest także w regulowane siedzenie, dzięki czemu może rosnąć wraz z dzieckiem. To model dla dzieci od pięciu lat wzwyż, jednak mogą nim jeździć również dorośli do 100kg wagi.