Bieganie z pulsometrem jest dziś już dla wielu biegaczy sprawą oczywistą. Kiedyś traktowano to jako gadżet dostępny tylko dla zawodowców, dziś pulsometr można kupić w większości sklepów z akcesoriami do biegania elektroniką. Czy warto biegać z pulsometrem?

Moda na bieganie zatacza coraz szersze kręgi. Patrząc na frekwencję na mniejszych i bardziej prestiżowych biegach, śmiało można zaryzykować twierdzenie, że bieganie stało się sportem narodowym Polaków. Pokonywanie własnych rekordów, ustalanie planów treningów, pomiar masy ciała i parametrów wydolnościowych zajmuje uwagę biegaczy nie mniej niż śledzenie meczów naszej reprezentacji. Przy takim podejściu pulsometr okazuje się bardzo przydatnym urządzeniem. Wybór urządzeń jest spory: od małych pulsometrów zakładanych na palec, poprzez urządzenia zakładane na klatkę piersiową, aż do wygodnych i niewielkich rozmiarów pulsometrów mocowanych na nadgarstku. Rozpiętość cenowa pulsometrów jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Po co kupić pulsometr?

Pulsometr przyda się nie tylko biegaczom nastawionym na bicie własnych rekordów, czy lubiących się pochwalić nowoczesnymi gadżetami. Prowadzenie notatek, mierzenie liczby kroków i spalonych kalorii to najczęściej kojarzone, a przecież nie jedyne funkcje pulsometru. Monitorowanie pracy serca i tętna (a to tego przede wszystkim służy przecież pulsometr) pozwala realizować własne cele treningowe. Dla jednych może to być przebiegnięcie maratonu, a dla innych pozbycie się zbędnych kilogramów. Warto więc trzymać rękę na pulsie, by biegać skutecznie, czyli w ramach ustalonych dla siebie tzw. stref treningowych. Z pulsometrem można znacznie zwiększyć zadowolenie z treningów i ich efektywności. Co więcej, z pulsometrem łatwiej jest poznać swój organizm i zauważyć pierwsze objawy świadczące o pojawieniu się nieprawidłowości ze zdrowiem. Więcej o tym, czy warto biegać z pulsometrem, jak go używać i interpretować wyniki, przeczytacie tutaj: http://wirtualnecentrumtreningowe.pl/trening/trzymaj-reke-na-pulsie-biegaj-z-pulsometrem/