Wakacje to czas wyjazdów zarówno w najbardziej oddalone zakątki świata, jak i miejsca położone kilkadziesiąt kilometrów od naszych domów. Wybierając się w podróż, praktycznie zawsze pamiętamy, aby w plecaku czy torebce znalazł się nasz telefon. Korzystanie z GPS-u, szukanie atrakcji turystycznych czy wysłanie SMS-a będzie zależne od poziomu baterii naszego smartfona. Jaki telefon spełni wymagania wycieczkowiczów?

Smartfon z wytrzymałą baterią powinien być obowiązkowym sprzętem dla osoby, która często podróżuje, nie tylko w wakacje. Zapominając powerbanka i nie mając dostępu do gniazdka, musimy liczyć na wydajność baterii naszego telefonu, a z tym bywa różnie. Smartfony, które cieszą się aktualnie największą popularnością na rynku asortymentu elektronicznego, są wyposażone w baterie litowo-jonowe (Li-Ion) lub litowo-polimerowe (Li-Poly). Oba rodzaje akumulatorów są wielokrotnego użytku i mają nam służyć przez lata, jednakże drugi z podanych typów ma dłuższą żywotność i szybszy czas ładowania. To ważna zaleta dla osób, które żyją w biegu i nie mogą czekać kilku godzin, by ich telefon nabrał energii. Jadąc pociągiem czy samochodem, chcemy na bieżąco monitorować pogodę, utrzymywać kontakt z przyjaciółmi, słuchać muzyki czy akurat rezerwować nocleg. Te czynności umożliwi nam tylko smartfon z wytrzymałą baterią.

Jaki telefon dla podróżników?

Próbując znaleźć smartfon najbardziej dostosowany do naszych wypraw, musimy przeanalizować,
z ilu aplikacji czy funkcji będziemy korzystać w trakcie wyjazdu. Od tego zależy, jak wytrzymałej baterii będziemy potrzebowali. Dla tych z nas, którzy korzystają z rozmaitych propozycji sklepu Google Play tj.: TripAdvisor, Jakdojade.pl czy Gastronauci, a dodatkowo często uwieczniają

wyjątkowe momenty na fotografiach i z przyjemnością dzielą się nimi na forach internetowych, będzie potrzebny telefon do zadań specjalnych. Warto rozważyć smartfon marki Motorola,
a konkretnie model Moto E5 Plus, którego pojemność baterii wynosi 5000 mAh i wraz z dobrym aparatem oraz dużą pamięcią wewnętrzną tworzy ciekawą kombinację parametrów. Z pewnością podróżnicy mogą przyjrzeć się także propozycjom firmy Samsung, między innymi modelom z serii Galaxy, którego S7 ma pojemność 3600 mAh oraz system wspomagania bezprzewodowego ładowania – telefon można „postawić na nogi” już w ciągu niespełna 100 minut.

Ile kosztuje smartfon z wytrzymałą baterią?

Cena telefonu z reguły jest zależna od dwóch czynników – parametrów i producenta. Nie trzeba dysponować horrendalnymi kwotami pieniędzy, aby kupić telefon dobrej jakości. Na rynku artykułów elektronicznych ceny za wydajne smartfony oscylują w granicach od 800 zł za produkt marki Xiaomi, do 4000 zł za propozycję firmy CAT S61 – w tym przypadku bardziej jednak niż za baterię, płacimy za dodatkowe udogodnienia: kamerę termowizyjną, odporność na upadki i wodoszczelną obudowę. Wszelkie ulepszenia sprzętów mają nam zagwarantować większy komfort podczas podróży, jednakże pamiętajmy, aby przede wszystkim cieszyć się najlepszymi momentami wakacyjnych wojaży. Smartfon z wytrzymałą baterią nie zastąpi wyjątkowych wspomnień, ale pomoże zachować je na dłużej.