Pekin to stolica Chin. Miasto niezwykle zatłoczone, a jednocześnie bardzo urokliwe. Znajduje się tam szeroka baza hotelowa. Warto zauważyć, że ceny są również niskie zarówno za taksówkę, jak i metro.

Na ulicach Pekinu można zasmakować w wielu specjałach kuchni chińskiej, bądź też wybrać się do luksusowej restauracji.

Pekin wycieczka – Plac Tiananmen obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Pekinu

Plac Tiananmen jest bardzo duży. Znajdują się tam olbrzymie monitory, na których wyświetlane są najpiękniejsze miejsca w Chinach. Znajduje się tam wiele czerwonych flag oraz Mauzoleum Mao Tse Tunga Zedonga.

Wycieczka do Pekinu – Wielki mur, symbol Chin

Będąc w Pekinie trzeba odwiedzić Wielki Mur. Jego najpopularniejszy odcinek dostępny jest właśnie z Pekinu. Można skorzystać z oferty wycieczki z przewodnikiem i dodatkowo posłuchać o historii tej budowli.

Atrakcje Pekinu – szeroki wybór

Będąc w Pekinie warto pójść do najbardziej znanego klasztoru Tybetańskiego czyli Lama Temple. Można tam zobaczyć modlitewne rytuały oraz codzienne życie mnichów buddyjskich. Jeżeli chce się zobaczyć prawdziwe życie Chińczyków, warto wybrać się do dzielnicy Pekinu Hutong, gdzie można zobaczyć niską zabudowę klasyczne budynki oraz wąskie uliczki. Można tam również zakosztować tradycyjnego chińskiego jedzenia.

Dla amatorów sztuki polecana jest dzielnica Art Distict, gdzie znajdują się liczne galerie oraz sklepy tamtejszych projektantów, sprzedawane są obrazy oraz inne dzieła sztuki.

Warto wybrać się także do świątyni Nieba, gdzie odbywają się ceremonie, które mają zapewnić obfitość zbiorów. Przy kompleksie znajduje się duży park, w którym można zobaczyć tradycyjne tańce.

Będąc w Pekinie, nie można również zapomnieć o zwiedzeniu Pałacu letniego, gdzie kiedyś znajdowała się rezydencja cesarska. Znajdują się w nim budowle takie jak: Pałac Dobroczynności, Pałac Długowieczności, Pałac Nefrytowych Fal czy też Pawilon Oczyszczenia Serca. Wokół tego znajduje się jezioro, gdzie oferowane są rejsy wycieczkowe.