Sztuczne szpikowanie się lekarstwami podczas różnych chorób nigdy nie przyniesie nic dobrego. Zwłaszcza, jeśli robimy to na własną rękę, bez wcześniejszego uzgodnienia z lekarzem. Można jednak zmienić własne nawyki, stawiając na naturę. Taką możliwość udostępnia Ajurweda, czyli nic innego jak jednoczesne leczenia ciała, umysłu i duszy. Czy takie leczenie i zapobieganie jest skuteczne? Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

AJURWEDA SPOSOBEM NA BÓL

Przeglądając artukuły o leczeniu różnego rodzaju bólu czy to w gazetach, czy w Internecie, z pewnością natrafimy na wiele różnych stanowisk. Jednak warto być tutaj neutralnym i powiedzieć, że podejście, gdy w celu zażegnania bólu łykane są duże ilości tabletek nie jest właściwe. Wszystko dlatego, iż są one produkowane chemicznie, a im więcej ich połykamy, tym szybciej i mocniej zostaniemy uodpornieni na tego rodzaju lek, co w wyniku nie da żadnego efektu. Pisząc o bólu należy wspomnieć o balsamie Zundu Balm, który stanowi połączenie mentolu i olejku z gonterii. Taka naturalna kombinacja pomaga w różnego rodzaju bólach, między innymi w stłuczeniach, zapaleniach oraz bólu głowy.

PROBLEMY SKÓRNE? BŁAHOSTKA

Innym ważnym przykładem, który należy wręcz poruszyć, jeśli chodzi o Ajurwedę, jest pomoc przy problemach ze skórą, które czasem bywają bardzo przykre. Jednym z produktów jest Neem, czyli miodla indyjska. Jej kompleksowe działanie wspomaga zwalczanie wszelkich chorób związanych ze skórą. Stosowana jako napar działa oczyszczająco, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a to nie jedyne plusy jej używania. Dodatkowo pomaga w problemach z trądzikiem, który jest zmorą bardzo wielu młodych ludzi.

AJURWEDA NIE TYLKO NA BÓL

Ajurweda nie tylko pomaga w bólu i problemach skórnych, lecz jest rozwiązaniem zapewniającym kompleksowe dbanie o organizm człowieka. Warto tutaj wspomnieć o paście do zębów Vicco, która w naturalny sposób pomaga wybielić zęby i utrzymać je w dobrym stanie. Innymi ciekawymi produktami, które można nabyć są kurkoma, goździki, imbir i cynamon, które dostarczą wiele wartościowych składników, jeśli będą stosowane jako przyprawy.