Chyba każdy człowiek na świecie choć raz uderzył się w coś przypadkowo, lub potknął i nabił sobie siniaka. Czasem trzeba bardzo siebie pilnować, żeby zapobiec ich powstawaniu zwłaszcza, gdy pracujemy w zakładzie, w którym jest wiele palet a poruszanie się pomiędzy nimi wymaga nie lada gimnastyki. Siniakiem nazywany jest wylew krwi do wnętrza ciała w wyniku pęknięcia cienkich naczyń krwionośnych. Jest to doświadczenie bolesne, którego skutki znikają z reguły w ciągu tygodnia. Jak wyleczyć siniaki domowymi sposobami?

OKŁAD Z LODU UŚMIERZY BÓL

Najpopularniejszym sposobem, który przyspieszy gojenie się siniaków jest zimny okład z lodem, który powinien być wykonywany bez przerwy przez 24 godziny. Należy pamiętać, aby jednorazowo przykładać go nie dłużej niż 10 minut. Przyłożenie go sprawia, iż w miejscu siniaka naczynia krwionośne kurczą się, co zapobiega rozprzestrzenianiu się urazu.

OKŁAD Z OLIWY I CZOSNKU

Jeżeli mowa o siniakach i stłuczeniach, metodą wartą uwagi jest z pewnością okład z oliwy i czosnku. Aby prawidłowo go przygotować, należy przemielić czosnek przez praskę i dodać 2 łyżki oliwy, po czym posmarować bolące miejsce tą mieszanką i okryć gazą. Należy pamiętać tutaj, aby robić taki opatrunek parę razy dziennie, przykładając gazę kilkanaście minut jednorazowo.

KOMPRES Z SODĄ

Artykuły, które można znaleźć w Internecie doradzają różne sposoby zwalczania krwiaków. Jednym z nich jest kompres z wykorzystaniem sody. Aby go przygotować, należy odmierzyć łyżeczkę sody oczyszczonej i połowę szklanki zimnej wody. Następnie należy nasączyć gazę tym roztworem i przyłożyć do bolącego miejsca.

OKŁAD Z LIŚCI KAPUSTY
Kolejnym sposobem, który był używany niegdyś przez nasze babcie, jest okład z kapusty, której liście zawierają witaminę C. Aby prawidłowo przygotować ten kompres, należy oderwać parę jej liści, po czy kilkukrotnie uderzyć tłuczkiem w ich wewnętrzną stronę, w wyniku czego puszczą sok, który działa leczniczo. Siniaki można leczyć również masując, wykonując koliste ruchy, lecz powyższe sposoby będą z pewnością skuteczniejsze.