Dieta pudełkowa nie jest na naszym rynku nowością. Coraz więcej firm podobnie jak Suvibox w Poznaniu zajmuje się dostarczaniem swoim klientom zdrowych i smacznych dań. Ilość osób korzystających z tego typu usług również sukcesywnie wzrasta. Jednak dla kogo właściwe skierowany jest catering dietetyczny? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, gdyż grupa osób, które korzystają z diety pudełkowej jest stosunkowo mocno zróżnicowana.

Przede wszystkim z diety pudełkowej korzystają osoby bardzo aktywne i to aktywne w różnych obszarach. Należy tu zaliczyć osoby, które mają bardzo mało czasu, głównie ze względu na obowiązki służbowe. W grupie tej znajdą się także osoby, które często wyjeżdżają służbowo lub z innych powodów muszą często podróżować. Ponadto dieta pudełkowa doskonale sprawdza się w przypadku osób aktywnych fizycznie, potrzebujących stabilnej i pełnowartościowej diety, która zapewni im wystarczającą ilość składników odżywczych jak również witamin, minerałów, potrzebnych białek i tłuszczy.

Osoby aktywne korzystające z usług cateringu dietetycznego mogą mieć pewność, że ich organizm otrzyma wystarczającą ilość niezbędnych składników i to najwyższej jakości. Catering dietetyczny jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które są na diecie redukcyjnej i muszą zwracać szczególną uwagę zarówno na ilość kalorii, jakie dostarczają do swojego organizmu, jak i na jakość potraw. Odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczem do rozsądnej utraty wagi.

Korzyści z diety pudełkowej / cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga zaoszczędzić nam czas potrzebny na przygotowanie posiłków. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które dużo czasu poświęcają pracy lub oddają się innym aktywnością. Ponadto korzystając z cateringu dietetycznego mamy pewność, że dostarczamy do organizmu cenne składniki, a potrawy są pełnowartościowe i zbilansowane. Zdrowa dieta, jaką dostarcza catering dietetyczny przynosi zatem ogromne korzyści dla naszego zdrowia, wspomagając funkcjonowanie organizmu. Dieta pudełkowa pomaga utrzymać formę zarówno osobom bardzo aktywnym fizycznie, jak i tym, które dopiero zdecydowały się na redukcję zbędnych kilogramów.

Cena diety pudełkowej

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów i możliwych rodzajów diety pudełkowej. Poszczególne warianty skierowane są do różnych osób, z różnym poziomem zapotrzebowania na kaloryczność, przez co ceny pakietów się różnią. Jednak cena diety pudełkowej na cały dzień, obejmując od trzech do pięciu dań zaczyna się już od około 40 złotych. Jeśli zdecydujemy się na wyższą kaloryczność dań lub więcej unikalnych składników, wówczas cena będzie wyższa i wyniesie w granicach 70 złotych.