czwartek, Wrzesień 16, 2021

Ekwipunek do freedivinu

Klapki damskie medyczne – wygoda pracy dla kobiet

0
Klapki

Wielogodzinne dyżury w pracy potrafią dać się we znaki nawet najbardziej zahartowanym pracowniczkom. Bóle kręgosłupa, stawów czy głowy, to najczęściej efekty źle dobranego obuwia. Na szczęście, możemy łatwo im zapobiec, zaopatrując się w klapki damskie medyczne. Specjalnie wyprofilowane podeszwy, odciążają nogi i pozwalają na o wiele bardziej komfortową pracę.

W jakich miejscach nosi się klapki damskie medyczne?

W specjalne klapki damskie medyczne, powinna zaopatrzyć się każda kobieta, pracująca w placówce medycznej, aptece, salonie kosmetycznym, salonie fryzjerskim oraz wszystkich miejscach, które wymagają pracy stojącej. Dzięki nim, jesteśmy w stanie skutecznie zatrzymać rozwój deformacji oraz schorzeń, które spowodowane są tym trybem pracy. Posiadają wyprofilowaną i antypoślizgową podeszwę, co sprawdza się świetnie na śliskich powierzchniach szpitali oraz innych miejsc w których na podłodze znajdują się płytki. Ponad to, klapki damskie medyczne to najbardziej higieniczne obuwie jakie znajdziemy na rynku. Posiada wszystkie obowiązkowe atesty oraz certyfikaty, dzięki czemu możemy nosić je w miejscach, które wymagają kontaktu z lekami, włosami, ranami oraz innymi wrażliwymi substancjami. Dobrze dobrane obuwie, wpłynie na poprawę naszej koncentracji oraz zdrowia. Dzięki temu, będziemy mogli wykonywać nasze obowiązki o wiele bardziej efektywnie.

Klapki damskie medyczne – gdzie możemy się w nie zaopatrzyć?

Dzięki popularności sklepów internetowych, posiadamy możliwość szybkiego i łatwego zakupu potrzebnych akcesoriów. Klapki damskie medyczne, znajdziemy na przykład tutaj https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-damskie. Dzięki szerokiej ofercie, możemy przebierać wśród klapek wykonanych z różnych materiałów oraz w różnych wersjach kolorystycznych. Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw, które gwarantują skuteczność. Niestety na internecie wciąż możemy znaleźć wiele tańszych zamienników, które nie posiadają tych samych właściwości zdrowotnych. Dlatego, przed zakupem medycznych klapek damskich, należy upewnić się, że nie wydajemy pieniędzy w błoto.

Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – gdzie szukać informacji?

0
Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – gdzie szukać informacji

Wiadomo nie od dziś, że zdrowa i szczupła sylwetka to marzenie wielu kobiet oraz mężczyzn.

Nic więc dziwnego, że spore grono ludzi poszukuje różnorodnych, skutecznych sposobów zbijania wagi oraz formowania odpowiedniej budowy własnego ciała. Okazuje się, że wiele cennych informacji i porad można uzyskać u profesjonalnych trenerów, dietetyków oraz lekarzy. Nie bez znaczenia są również informacje, które można znaleźć na różnorodnych stronach internetowych i blogach, które są poświęcone tematyce odchudzania i zdrowego trybu życia. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Różnorodne metody odchudzania

Jedną z podstawowych metod odchudzania jest stosowanie odpowiedniej diety. Oczywiście nie polega to na głodówce, która może być bardzo groźna dla zdrowia, ale na ograniczeniu albo całkowitym wyeliminowaniu niezdrowych posiłków ze swojej diety, które zostają zastąpione zdrową, pełnowartościową żywnością dostarczającą organizmowi niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Warto dodać, że dzięki informacjom z Internetu można znaleźć dietę, która będzie zdrowia i jednocześnie smaczna.Kolejnym sposobem jest regularne wykonywanie różnych ćwiczeń fizycznych. W zależności od stopnia zaawansowania i sprawności fizycznej danej osoby, możliwe jest trenowanie na siłowni, bieganie czy też zwykłe spacerowanie. Każda aktywność pozwala na spalenie zbędnych kalorii i tkanki tłuszczowej oraz jednocześnie pozwala na dotlenienie organizmu, wpływa korzystnie na układ krążenia, itp.Trzeci sposób to stosowanie różnych preparatów i suplementów wspomagających zrzucanie wagi i budowę atrakcyjnej, szczupłej sylwetki. Według informacji dostępnych w Internecie, na przykład w serwisie https://pasjonacizdrowia.pl, najlepszym, skutecznym sposobem jest połączenie wspomnianych wyżej metod w sposób inteligentny i zgodny z własnymi potrzebami oraz możliwościami. Dzięki temu zrzucanie wagi okaże się bardzo skuteczne i nie będzie nadmiernie uciążliwe.

Wizyta u psychiatry na trzy sposoby – dopasuj terapię do swoich preferencji

0
Wizyta u psychiatry na trzy sposoby – dopasuj terapię do swoich preferencji

W przypadku wystąpienia zaburzeń psychicznych wymagających pomocy psychiatry bardzo ważne jest maksymalne dopasowanie przebiegu leczenia do potrzeb pacjenta. Z tego powodu coraz częściej istnieje możliwość wyboru miejsca i formy spotkań ze specjalistą. Sprawdź, jakie rozwiązania są oferowane przez niektóre poradnie psychiatryczne osobom niewymagającym hospitalizacji.

Spotkanie w gabinecie

Najbardziej klasyczną formą leczenia psychiatrycznego są konsultacje w gabinecie psychiatry. W zależności od m.in. dostępności terminów i stanu portfela można zdecydować się na wizyty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub prywatne leczenie. Warto pamiętać, że psychiatra przede wszystkim zajmuje się farmakoterapią, może też np. wypisać zwolnienie chorobowe. Niektórzy specjaliści mogą ponadto mieć uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.

Decydując się na wizyty w gabinecie, warto dobrze przemyśleć lokalizację poradni. Psychiatra Bemowo może być idealnym wyjściem dla mieszkańców tej dzielnicy, zwłaszcza jeśli opuszczanie domu na dłużej jest sporym wyzwaniem. Jeśli natomiast dla komfortu pacjenta ważne jest zachowanie anonimowości wśród lokalnej społeczności, to dobrym pomysłem może być wybranie się do gabinetu w innej części miasta.

Wizyta domowa

W dzisiejszych czasach wizyty domowe są nieco zapomniane, co ma związek z tym, że można dotrzeć do gabinetu bez problemu własnym samochodem lub komunikacją miejską. Co więcej, sporo osób nie ma pojęcia o tym, że niektóre poradnie psychiatryczne mają opcję odwiedzin specjalisty w domu pacjenta. Z takiego udogodnienia można skorzystać w poradni PsychoMedic – pracujący w niej psychiatrzy często mogą dotrzeć nawet np. na obrzeża Warszawy.

Wizyta domowa może okazać się strzałem w dziesiątkę w nagłych przypadkach niewymagających hospitalizacji. Takie rozwiązanie może sprawdzić się też u pacjentów z zaburzeniami, które uniemożliwiają wyjście z domu. Dzięki możliwości spotkania się ze specjalistą we własnym mieszkaniu można zachować ciągłość leczenia. Ponadto dla wielu osób znajome otoczenie niweluje stres związany z rozmową z psychiatrą.

Konsultacje online

Dość nowym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z konsultacji psychiatrycznych online. Podczas wideokonferencji można nie tylko porozmawiać ze specjalistą o niepokojących objawach, ale możliwe jest także uzyskanie recepty lub zwolnienia lekarskiego. Wbrew pozorom taka forma leczenia może być równie skuteczna co tradycyjne wizyty w gabinecie w poradni psychiatrycznej.

Ponadto konsultacje online mogą sprawdzić się np. u osób z fobią społeczną. Mogą też być jedynym dostępnym rozwiązaniem w przypadku pacjentów mieszkających w innym kraju, zwłaszcza gdy nie posługują się płynnie obowiązującym w nim językiem. Wirtualne spotkania z psychiatrą to także szansa dla osób, które w najbliższej okolicy nie znalazły odpowiedniego specjalisty lub nie chcą spotkać kogoś znajomego w pobliżu poradni.

Kiedy należy zgłosić się do ortopedy?

0
ortopeda warszawa

W codzienności nasyconej pośpiechem, stresem i nade wszystko brakiem odpowiedniej ilości aktywności fizycznej oraz obciążeniem genetycznym często dochodzi do sytuacji, w której konieczna jest wizyta u ortopedy. Zwyrodnienie stawu biodrowego jest jedną z przypadłości, którą należy jak najszybciej zdiagnozować i leczyć. W CM Gamma otrzymają Państwo profesjonalną, kompleksową pomoc, dzięki czemu od razu poczują się Państwo bezpiecznie i komfortowo.

CM Gamma – ortopeda Warszawa

W naszym prywatnym szpitalu od lat zajmujemy się diagnozowaniem, leczeniem i rehabilitowaniem schorzeń układu ruchu. Zapewniamy opiekę lekarską od momentu, w którym Państwo się do nas zgłaszają, aż do momentu przeprowadzenia pełnego leczenia.

W niektórych przypadkach obok leczenia zachowawczego i nieinwazyjnego może być konieczność leczenia operacyjnego. Dzięki zatrudnieniu specjalistów o specjalizacji chirurgii ortopedycznej jesteśmy w stanie pomóc Państwu na każdym etapie leczenia i w każdym, nawet najbardziej skomplikowanym przypadku. Traumatolog zajmuje się leczeniem operacyjnym tkanek powiązanych z układem ruchu. Po wykonanej operacji pacjenci otoczeni są opieką, która pozwala im na możliwie szybki powrót do ich pełnej sprawności.

Czym charakteryzuje się zwyrodnienie stawu biodrowego?

Każdy ból, który jest wysyłany jako charakterystyczny sygnał naszego ciała, jest warty uwagi i nie należy go bagatelizować. Odpowiednie, czyli indywidualne podejście do każdego pacjenta pozwala na właściwe zdiagnozowanie problemu i na wdrożenie możliwie najskuteczniejszego leczenia, a później programu rehabilitacji. W przypadku zwyrodnienia stawu biodrowego sprawa jest dosyć oczywista, mimo że nie jest to schorzenie, które daje się tak łatwo wyleczyć.

Choroba zwyrodnieniowa biodra to zaburzenia polegające na zahamowaniu procesów naprawczych kości w obrębie bioder. W takim przypadku kość ta zaczyna się nadmiernie zużywać, aż w końcu elementy szkieletu zaczynają o siebie trzeć, co skutkuje dolegliwościami bólowymi i ograniczeniem ruchomości.

Początkowym objawem zwyrodnienia stawu biodrowego może być ból w kolanach, następnie ból pojawia się zwykle po dłuższym odpoczynku i jest zlokalizowany w pachwinach. Na powstawanie tego schorzenia ma wpływ przede wszystkim styl życia, ale istotne jest też obciążenie genetyczne, które może mieć ze zwyrodnieniem wiele wspólnego. Zapraszamy do kontaktu – u nas nie są Państwo narażeni na wiele godzin oczekiwania.

5 sygnałów, które mogą świadczyć o zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych

0
5 sygnałów, które mogą świadczyć o zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych

Nerwica natręctw jest zaburzeniem, które często spotyka się ze sporym niezrozumieniem ze strony społeczeństwa. Obsesyjne mycie rąk czy też nadmierny pedantyzm niejednokrotnie są traktowane jako zwykłe dziwactwo, przez co wiele osób z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym (OCD) nie trafia odpowiednio wcześnie do specjalisty. Sprawdź, jakie niepokojące zachowania mogą być objawem OCD.

Nie panujesz nad powtarzaniem określonych czynności

Jedną z najbardziej charakterystycznych oznak nerwicy natręctw jest obsesyjne powtarzanie czynności bez logicznego uzasadnienia. Osoba cierpiąca na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne odczuwa ciągłą niepewność odnośnie tego, czy np. zamknęła drzwi na klucz, zakręciła wodę lub umyła ręce. Jednocześnie nie jest w stanie normalnie funkcjonować i czuje się cały czas wewnętrznie zmuszona do wykonania danej czynności na wszelki wypadek ponownie.

Masz natrętne myśli wzbudzające niepokój i wstyd

Osoba cierpiąca na OCD doświadcza nie tylko obsesyjnych zachowań, ale także natrętnych, powtarzających się myśli – np. na temat wyrządzenia komuś krzywdy albo tego, że na pewno zachoruje. Co więcej, zazwyczaj wcale nie utożsamia się z nimi i sama ich nie rozumie, przez co odczuwa wewnętrzny wstyd i niepokój. Takie myśli w zasadzie nigdy nie są realizowane, co odróżnia nerwicę natręctw od różnego rodzaju zachowań destrukcyjnych. Natrętne myśli są jednak powodem, dla którego Pacjent dotknięty OCD wykonuje wyżej opisane czynności natrętne – w umyśle osoby z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym często pojawia się fałszywe wyobrażenie, że swoiste rytuały zabezpieczą ją przed ziszczeniem się przerażających myśli. 

Nie rozumiesz własnych myśli i zachowań

Bardzo charakterystyczną cechą nerwicy natręctw jest to, że osoby cierpiące na nią nie są w stanie wytłumaczyć swojego zachowania i myśli. Powoduje to u nich ogromną frustrację, która w przypadku nieleczenia zaburzenia może dodatkowo pogłębiać problemy w sferze psychicznej. Zdarza się, że Pacjenci z OCD mają myśli o wyskoczeniu z okna, czego nie chcą, ale jednocześnie nie wiedzą, jak powstrzymać myśli o zrobieniu tego. To samo dotyczy obsesyjno-kompulsyjnych zachowań, dla których nie potrafią znaleźć logicznego wyjaśnienia.

Obsesje uniemożliwiają ci normalne funkcjonowanie

Wiele osób ma pewne określone przyzwyczajenia lub od czasu do czasu zmaga się z natłokiem niepokojących myśli. W przypadku pacjentów z OCD takie objawy są jednak na tyle mocno nasilone, że często nie pozwalają na wykonywanie codziennych obowiązków. Zauważenie utraty kontroli nad np. nadmiernie częstym myciem rąk powinno skłonić do zgłoszenia się do psychiatry lub psychologa z jednej z klinik PsychoMedic. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, gdy w rodzinie pojawiała się już nerwica natręctw – to zaburzenie, które często ma bowiem podłoże genetyczne. 

Bliscy zwracają uwagę na twoje nietypowe zachowanie

Granica pomiędzy niegroźnym nawykiem a niebezpieczną obsesją jest naprawdę cienka. Niekiedy osoba z OCD nie do końca jest świadoma problemu. Rodzina, znajomi lub współpracownicy mogą jednak zauważyć nawet dość niewielkie zmiany w zachowaniu. Jeśli coraz więcej osób z otoczenia wyraża swoje zaniepokojenie odnośnie Twojego stanu psychicznego, to warto skonsultować się ze specjalistą.

„Odczarowujemy” komisy – czy warto w nich kupować? A może będzie się żałować? Rozważania na ten temat

0
komis

Gdzie warto kupować? To pytanie już samo w sobie wydaje się nader tendencyjne i rzeczywiście takie jest, a poza tym także odpowiedź jest podobna. Mówiąc „w sklepie” stwierdzamy truizm. Ale czy, aby na pewno tylko w sklepie można kupować? A co byście powiedzieli, by robić zakupy np. w komisie? Spróbujemy go „odczarować” tym bardziej, że jak się zaraz okaże zakupy tam mogą być całkiem udane.

Komis komisowi nierówny

Komisy miały złą passę i poniekąd nadal wiele z nich taką ma. Jednak prawda jest taka, że komis komisowi nierówny, co oznacza, że można znaleźć te dobre, jak i te złe, które definitywnie psują rynek. Większości osób komisy kojarzą się z nieuczciwymi praktykami, ale pamiętajcie, że takie przypadku są raczej synonimem lichwy niż pracy uczciwych komisów. W sumie wszystko zależy od właścicieli, bo to oni kreują komisy. Zrobiliśmy małe rozeznanie i jak się okazuje komisy wcale nie są takie złe i można w nich kupić dobrej jakości produkty w uczciwych cenach. Dzięki temu taka transakcja jest opłacalna dla każdej ze stron.

Co warto kupować w komisie?

Pomyślcie tylko, że poza granicami kraju wiele osób robi zakupy w komisach, bo można w nich znaleźć niemal nowe przedmioty w zdecydowanie niższej cenie, co niewątpliwie sprawia, że jest to warte uwagi. Na pewno w takich miejscach można kupić jednoślad. Polecamy Wam komis rowerowy, bo rzeczywiście za sprawny rower zapłacicie zdecydowanie mniej, a przy tym macie pewność, że jest on sprawny. Także sama estetyka nie pozostawia zastrzeżeń. Wiele osób sądzi, że w komisach sprzedaje się produkty fatalnej jakości, które zwyczajnie do niczego się nie nadają, a ich cena jest obłędnie wywindowana. Ale znowu można powiedzieć, że taki osąd jest uzasadniony, bo owszem są takie miejsca, ale są też takie, gdzie sprzedaje się towary wyselekcjonowane i  świetnej jakości. Można oczywiście zastanowić się nad zakupem ubrań, bo czasami można znaleźć oryginalne i markowe produkty. W komisach dobrze sprzedają się smartfony czy nawet sprzęty RTV czy AGD, ale pamiętajcie, że trzeba kupować tylko w dobrych komisach.

Jak kupować, by nie żałować?

Robienie zakupów poniekąd można traktować jako sztukę, ale sztukę użytkową albo można powiedzieć, że trzeba do tego mieć talent. Cóż, prawda jest taka, że wiele osób robi zakupy  nader nieprzemyślane i potem żałuje. Dodatkowo chyba każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, że został oszukany, bo choć produkt nie był wart swojej ceny, to go zakupiliśmy, a potem okazało się, że cena została bardzo wywindowana, co jest praktyką niezwykle nieuczciwą. Ale komisy tak jak i sklepy tworzą ludzie i jeżeli są nieuczciwi, to niestety możecie to odczuć, ale możecie też spróbować z tym walczyć. A najlepszym orężem w tym przypadku jest oczywiście podejście do zakupów w pełni odpowiedzialne i przed każdym zakupem sprawdzenie wartości produktu i dopiero po maksymalnym przemyśleniu zakupienie danej rzeczy. Czy przez to zakupy będą trwały dłużej? I tak i nie, bo na samym początku koniecznie powinniście przemyśleć czy dany produkt jest Wam potrzebny, a następnie sprawdzić, jaki jest średni jego koszt i dopiero potem szukać w sklepach czy komisach. Ale warto też sprawdzać opinie.  Dzięki temu możecie sporo się dowiedzieć. Jeżeli chcecie kupić dobrej jakości rower używany, to oto link do komisu rowerowego. Gwarantujemy, że będziecie usatysfakcjonowani.

Jak rozpoznać dobry komis?

Odpowiedź jest zasadniczo prosta. Można go rozpoznać sprawdzając opinie, ale też oferty. Jeżeli w tym miejscu panuje względny porządek, a wybór jest dosyć szeroki, z kolei miejsce zadbane i w środku panuje miła atmosfera, to być może trafiliście na naprawdę dobry komis. Dodatkowo pamiętajcie też, że sprzedawca powinien posiadać wiedzę na temat tego, co sprzedaje. A to oznacza, że powinien Wam doradzać, a nie za wszelką cenę próbować „wcisnąć” produkt, choć nadal nie jesteście pewni zakupu.

Kupowanie w komisie nie jest niczym złym. A wręcz przeciwnie, bo w tym miejscu można kupić w korzystnej cenie wiele produktów. Ale też nie ma się czego wstydzić, wszak nie każdy musi wydawać naprawdę dużych pieniądzy, a skoro nie trzeba przepłacać, a wręcz można zaoszczędzić, to należy koniecznie spróbować.

Jak w trzech krokach przygotować się do wizyty u psychiatry online?

0
wizyty u psychiatry online

W dobie rozwoju usług internetowych coraz większa część życia człowieka przenosi się właśnie do sieci. Od pewnego czasu sporym udogodnieniem jest możliwość odbycia konsultacji psychiatrycznej online. Taka forma terapii jest w pełni legalna i tak samo skuteczna, jak tradycyjne wizyty w gabinecie. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas przygotowań do pierwszego wirtualnego spotkania z psychiatrą.

Upewnij się, że masz komfortowe warunki do rozmowy

Jednym z najważniejszych etapów przygotowań do e-wizyty jest zapewnienie sobie komfortowych warunków. Warto wybrać miejsce i czas, które umożliwią przeprowadzenie spotkania w sposób niezakłócony i z zachowaniem prywatności. Jeśli domownicy wiedzą o leczeniu, to dobrym pomysłem może okazać się poproszenie ich o opuszczenie domu na czas spotkania z psychiatrą. Może to znacząco zwiększyć poczucie komfortu.

Z pewnością nie zaleca się odbywania konsultacji w towarzystwie dzieci i zwierząt, nad którymi czasami trudno zapanować. Warto także upewnić się, że uwagi nie będą rozpraszać niepożądane dźwięki np. remont u sąsiadów lub hałas dobiegający z ruchliwej ulicy. W zrelaksowaniu się może pomóc ponadto porządek w pomieszczeniu. Lekarz psychiatra na pewno jednak nie będzie miał problemu z bałaganem w mieszkaniu, zatem szykując się do wizyty, nie zmuszaj się do niczego, co jest ponad Twoje siły. 

Sprawdź parametry związane ze sprzętem

Przed rozpoczęciem konsultacji z całą pewnością warto sprawdzić, czy sprzęt i program działają poprawnie. W przypadku spotkania z wykorzystaniem komunikatora Skype lub autorskiej platformy sieci klinik PsychoMedic dobrym pomysłem może być przetestowanie wcześniej swojego komputera/laptopa (szczególnie pod kątem tego, czy działa nam dźwięk i obraz). W ten sposób unikniemy problemów z obsługą podczas spotkania z psychiatrą, a tym samym niepotrzebnego stresu.

Bezpośrednio przed wizytą warto także upewnić się, że laptop jest dobrze naładowany lub podłączony do ładowania. Ta sama zasada dotyczy telefonu komórkowego w przypadku konsultacji telefonicznych. 

Pomyśl o informacjach przydatnych dla ciebie i dla psychiatry

Dobrym pomysłem może być również przygotowanie się pod kątem przebiegu wizyty. Zazwyczaj na początku konsultacji konieczne jest zweryfikowanie tożsamości pacjenta. Z tego powodu warto mieć przy sobie np. dowód osobisty. Ponadto pierwsze spotkanie może być bardziej owocne, jeśli lekarz uzyska od nas informacje o posiadanej dokumentacji medycznej, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych czy też historii zaburzeń psychicznych w rodzinie.

Wizyta u psychiatry online może być również mniej stresująca, jeśli pacjent dobrze się do niej przygotuje. Strzałem w dziesiątkę może okazać się spisanie istotnych faktów i pytań na kartce papieru. W ten sposób zyskamy pewność, że pod wpływem emocji nie zapomnimy w trakcie konsultacji o czymś ważnym. Pomocnicza kartka może ponadto zmniejszyć zdenerwowanie związane z pierwszą konsultacją psychiatryczną.

Nie traktuj jednak wszystkich opisanych tu pomysłów jako obowiązkowych do zrealizowania przed pierwszą wizytą. Przygotuj się na konsultację w takim stopniu, w jakim jesteś w stanie i skup się na tym, co pomoże Ci mniej stresować się w trakcie wizyty i jak najlepiej czuć się w jej trakcie. Lekarz psychiatra jest Twoim sprzymierzeńcem i niezależnie od objawów, z jakimi się mierzysz, udzieli Ci profesjonalnej pomocy w atmosferze akceptacji i dyskrecji.

Łysienie plackowate, jest na to sposób!

0
Łysienie plackowate

Czym charakteryzuje się łysienie plackowate?

Charakterystycznym objawem tego schorzenia są wypadające włosy w konkretnych miejscach na ciele, przez co tworzą plamy przypominające placki. Mogą pojawić się nie tylko na skórze głowy ale także na każdej innej owłosionej części ciała np. brwiach czy brodzie.

Jako przewlekła choroba tworząca stan zapalny wpływa na uszkodzenie mieszków włosowych przez co konieczne jest leczenie.

Choroba zwykle ujawnia się już w okresie dzieciństwa lub u młodzieży (zwykle dotyczy osób w przedziale wiekowym od 20 do 40 lat). Niestety, jeśli choroba objawiła się dość wcześnie to znak, że może być trudna do wyleczenia.

Jak wyleczyć łysienie plackowate?

Sposobów na leczenie jest kilka, należy jednak pamiętać aby przede wszystkim postarać się zredukować stres w codziennym życiu, gdyż potrafi on znacząco wpłynąć na pogorszenie się stanu skóry i zaostrzenie zmian. Większość aptecznych sposobów działa doraźnie, warto więc rozważyć profesjonalne zabiegi pozwalające cieszyć się bardziej trwałym lub nawet stałym efektem.

Zabiegi przeciw łysieniu plackowatym

Wyróżnia się kilka metod które mają najbardziej skuteczny wpływ na leczenie choroby, jednak są one dostępne jedynie w klinikach medycyny estetycznej, np. w Aestetic clinic w Poznaniu (szczegóły na: wrosinski.pl)

– Laser ekscimerowy – zabieg wykorzystujący urządzenie Hairegen. Najnowsza technologia i innowacyjny sposób leczenia umożliwia samodzielne użytkowanie. Dzięki technologii PCLT (Pintpoint Current Laser Therapy) wykorzystującą cztery mechanizmy molekularne które bezpośrednio wpływają na cebulki włosa odżywiając je, poprawiając ukrwienie skóry i w efekcie zwiększają grubość włosa. Urządzenie wykorzystuje cztery mechanizmy: optyczny mający na celu leczenie skóry światłem, elektrostatyczny: który rozładowuje napięcia w konkretnych partiach skóry, mechaniczny: czyli użycie masażu a także biochemiczny który uwalnia określone jony.

– Mezoterapia – polega na wykonaniu serii zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wstrzykiwanego w chorobowo zmienione miejsce. Całkowite wyleczenie zapewni seria regularnych zabiegów które mogą potrwać około pół roku. Zabiegi zaczynają się z wykorzystaniem środka o wysokim stężeniu, a następnie przechodzi się do słabszych dawek, aż do czasu zakończenia leczenia. Po serii zabiegów ważne jest aby stosować dawkę przypominającą przynajmniej raz na sześć miesięcy).

Łysienie plackowate jest często przyczyną obniżenia poczucia własnej wartości, kompleksów a nawet może prowadzić do depresji. Aby uniknąć powikłań w obszarze psychologicznym warto zadbać o stan skóry już dziś. Trzeba pamiętać, że apteczne metody takie jak szampony czy kapsułki działają tylko doraźnie, gdyż powyższa choroba jest chorobą autoimmunologiczną i bardzo często występuje równorządnie przy chorobach takich jak: hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, bielactwo i inne. Warto dać pozwolić sobie na skuteczną pomoc ze strony specjalistów pracujących w klinikach np. Aesthetic Clinic.

Materiał i fason koszulki do biegania – na jakie rozwiązania warto postawić?

0
Materiał i fason koszulki do biegania

Bieganie to wspaniała forma aktywności fizycznej, która zapewnia wiele dobrego zarówno dla naszego umysłu, jak i ciała. Kluczowym aspektem do czerpania maksimum korzyści z regularnego uprawiania joggingu, jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież. To od jej jakości oraz sposobu wykonania w dużej mierze zależy bowiem efektywność naszych treningów oraz poziom naszego zaangażowania w nie. Podstawowym elementem stroju każdego biegacza, obok dobrej jakości obuwia, jest koszulka.

Sportowe koszulki do biegania kontra zwykła odzież

Wiele osób błędnie sądzi, że do biegania nadaje się dowolna koszulka, jaką każdy z nas posiada w swojej szafie. Zwykły, najczęściej wykonany z przewiewnej bawełny t-shirt nie posiada jednak właściwości, których powinniśmy poszukiwać kompletując stój do biegania. Jest to spowodowane specyfiką bawełny – naturalnej tkaniny charakteryzującej się wysokim stopniem higroskopijności, czyli zdolnością do pochłaniania i zatrzymywania wody we włóknach. Intensywny trening sprawia, że bawełniana koszulka szybko nasiąka wilgocią, zaczyna być ciężka i nieprzyjemnie klei się do skóry, co może prowadzić nawet do powstania bolesnych otarć, odparzeń oraz przewiania.

Z tego powodu, profesjonalne koszulki do biegania produkuje się nie z bawełny, którą lepiej pozostawić dla odzieży codziennej, lecz z trwałych, solidnych i posiadających pożądane właściwości użytkowe włókien syntetycznych. Takie koszulki w optymalny sposób absorbują pot z powierzchni skóry oraz oddają nadmiar wilgoci na zewnątrz. Ubrana w nie skóra pozostaje więc sucha, a sama koszulka jest niezwykle komfortowa w noszeniu nawet w czasie najbardziej intensywnych treningów. Odpowiedź na pytanie, w jaką koszulkę do biegania warto zainwestować, jest więc prosta – najlepszym wyborem będą ubrania z poliestru 100% lub odzież sportowa z domieszką innych, syntetycznych włókien.

Obcisła czy luźna? Jaki fason koszulki do biegania wybrać?

Sportowe koszulki do biegania

Wiemy już, że aby zapewnić sobie maksimum komfortu i zdrowia, należy inwestować w koszulki do biegania wykonane z syntetycznych tkanin. Oprócz materiału, na jakość naszych treningów oraz dobre samopoczucie w czasie ich trwania wpływ ma także fason odzieży. Koszulki do biegania są dostępne w sprzedaży w dwóch podstawowych wariantach – obcisłym oraz luźnym. Mogą posiadać ponadto krótki rękaw, długi, a także być całkowicie pozbawione rękawów, co pozwala na ich dopasowanie do warunków pogodowych panujących na zewnątrz oraz pory roku.

Zdecydowanie najlepszym wyborem są obcisłe koszulki do biegania, które oferują właściwości termoaktywne na wysokim poziomie. Dopasowanie do skóry gwarantuje optymalne odprowadzanie wilgoci oraz przyczynia się do lepszego samopoczucia podczas uprawiania joggingu. Oprócz tego, taka ściśle przylegająca do ciała odzież dopasowuje się do jego naturalnych kształtów, przez co jest niezwykle wygodna i komfortowa w użytkowaniu. Koszulka nie krępuje ruchów, nie trzeba jej poprawiać oraz staje się niczym druga skóra, co pozwala w pełni skupić się na treningu.

Bieżnia Xiaomi Walkingpad K12 – bądź aktywny w czasie home office

0
bieżnia

Home office dla wielu osób trwa już ponad rok. Każdy z nas zauważył pozytywne aspekty pracy z domu, ale także te negatywne. Do tych drugich z pewnością należy brak ruchu. O wiele łatwiej jest pozostać w formie, gdy możemy regularnie spacerować, odwiedzać siłownię, chodzić na basen. Obecnie dostęp do większości z tych aktywności jest ograniczony. A przecież, aby pozostać w formie i ograniczyć ryzyko różnych chorób czy schorzeń, człowiek musi się ruszać. 

Wyjściem z takiej sytuacji są nawet najprostsze aktywności – jak, chociażby chodzenie. A chodzić możesz w… domu! Tak, jest możliwość, abyś połączył pracę zdalną z aktywnością fizyczną. Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest bieżnia Xiaomi Walkingpad K12. 

Dlaczego warto kupić bieżnię Xiaomi Walkingpad K12?

Odpowiednia dawka ruchu jest niezbędna, by utrzymać nasze zdrowie w normie, uniknąć chorób i nieprzyjemnych dolegliwości. Spędzanie wielu godzin przed biurkiem w pozycji siedzącej nie służy nikomu – nasz układ kostno-mięśniowy po prostu nie jest do takiej postawy stworzony. Bieżnia Xiaomi Walkingpad K12 pozwoli Ci rozwiązać ten problem.

Dzięki bieżni jesteś w stanie pracować i ćwiczyć jednocześnie. Jeśli wybierzesz wolne tempo, nie zmęczysz się, więc możesz brać udział w wideokonferencjach, rozmawiać z klientami czy współpracownikami. Wystarczy odpowiednio zaaranżować miejsce pracy. 

Jak wykorzystać bieżnię Walkingpad do ćwiczeń w czasie pracy

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie stanowiska. Bieżnia jest bardzo lekka i wygodna, dlatego można ją swobodnie przestawiać. Bardziej komfortowo będzie Ci jednak zaaranżować konkretne miejsce. Na szczęście wymiary urządzenia (po rozłożeniu) to tylko 1,48 metra długości na 0,792 metra szerokości. 

Gdy już ustawisz bieżnię w wygodnym miejscu, przygotuj stanowisko pracy. Wybierz wysokie biurko do pracy na stojąco, komodę lub szafkę – cokolwiek, co będzie stabilne oraz odpowiedniej wysokości. Ustaw laptopa, włącz bieżnię i zacznij ćwiczyć!

Pozostałe zalety bieżni Xiaomi Walkingpad K12

Bieżnia nie tylko ułatwi Ci utrzymanie lub odzyskanie formy i to w czasie pracy. Urządzenie posiada dwa tryby – marszu oraz biegu (odpowiednio maksymalna prędkość wynosi 6 i 12 km/h). Dzięki temu możesz używać jej w czasie pracy, ale także po – na treningu cardio. 

Bieżnia jest ultracienka – po złożeniu ma bowiem zaledwie 14 centymetrów wysokości. Możesz ją przechowywać pod kanapą czy łóżkiem, tak aby nie zabierała miejsca. Dodatkowymi zaletami jest możliwość połączenia urządzenia z aplikacją,  w której możesz śledzić swoje osiągnięcia, wygodny pilot do sterowania oraz podstawa wyposażona w rolkę, dzięki której bez wysiłku przestawisz urządzenie w inne miejsce. 

Bieżnia Xiaomi Walkingpad K12 to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która mimo pracy zdalnej chce zadbać o swoje zdrowie. Jej wygodna i lekka konstrukcja, niewielkie wymiary oraz wielofunkcyjność sprawiają, że to urządzenie jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich, pragnących pozostać fit, mimo home office.