Niezbędnym sprzętem treningowym dla zawodników MMA jest dobra para spodenek MMA. W przeciwieństwie do spodenek Muay Thai, które są przeznaczone tylko do tego, aby się wyróżniać, szorty MMA są zbudowane do toczenia się po macie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co sprawiło, że spodenki MMA różnią się od innych rodzajów spodenek? Dlaczego nie możesz wziąć pary szortów ze sklepu i użyć ich do MMA?

 Standardowe szorty często są wyposażone w metalowe pętle, dołączone akcesoria, kieszenie, zamki i inne funkcje, które są zakazane w turniejach MMA. Powód, dla którego te rzeczy są zakazane, jest prosty: często mogą być niebezpieczne, gdy toczysz się po ziemi z partnerem sparingowym.

 Metalowe pętle i zamki błyskawiczne mogą z łatwością przeciąć i zranić przeciwnika, jeśli dostanie się on do oka lub pociągnie jego skórę, gdy wykonasz szybki ruch. Zewnętrzne kieszenie w szortach mogą spowodować, że palce zostaną pochwycone i skręcone w kieszeniach.

 Spodenki MMA są specjalnie stworzone, aby pozostać na swoim miejscu, gdy tarzasz się po macie. Jeśli spróbujesz wykonać trening w zwykłych spodenkach, przekonasz się, że spodenki zostaną zwinięte, a Twoja bielizna będzie odsłonięta. Spodenki MMA mają również system wiązania ze sznurkiem, które ma pasek na rzepy, aby nie poruszać się podczas wykonywania ruchów.

 Dobrej jakości spodenki MMA mają rozciągliwy materiał wokół pachwiny, co zapewnia większą elastyczność i wygodę. Większość spodenek MMA ma również małą szczelinę na boku nogi, aby zapewnić więcej miejsca na kopanie.

 Spodenki MMA są przeznaczone do MMA, który obejmuje grappling. Jeśli jesteś napastnikiem i nie trenujesz grapplingu, lepiej będzie, jeśli będziesz miał na sobie parę spodenek Muay Thai lub Kickboxing. Jeśli jednak planujesz przewracać się na macie, upewnij się, że masz dobre spodenki MMA.

 Spodenki do MMA vs spodnie kompresyjne

Czy podczas treningu należy używać szortów MMA czy spodni kompresyjnych? Niektóre badania wykazały, że noszenie spodni kompresyjnych może podnieść temperaturę skóry i zwiększyć krążenie, co w rzeczywistości może pomóc zmniejszyć obrażenia podczas treningu.

W miarę starzenia się, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że twoje ciało staje się bardziej obolałe i zmęczone po treningu. Kompresyjne spodenki i spodnie mogą pomóc w zwiększeniu krążenia nóg, co w rzeczywistości może prowadzić do lepszego regeneracji mięśni.

Spodnie kompresyjne są szczególnie popularne w Freestyle Wrestling, ponieważ mogą zapobiegać wysypkom skórnym i bezpośredniemu kontaktowi z partnerem walczącym. To sprawia, że ​​mniej prawdopodobne jest przenoszenie infekcji skóry,  które są powszechnie spotykane na siłowniach.

Kolejną dodatkową zaletą krótkich spodenek kompresyjnych jest to, że mogą pomóc chłopakom utrzymać „paczkę” we właściwym miejscu.

Częstą praktyką jest noszenie kompresyjnych spodenek pod spodenkami MMA. Daje to korzyści ze spodenek kompresyjnych, a jednocześnie trzymanie się spodenek MMA.

Czy nosisz szorty kompresyjne lub szorty MMA? Odpowiedź zależy od Ciebie. Spodnie kompresyjne mogą pomóc w utrzymaniu ciepła i utrzymaniu mięśni luźnych, co może pomóc zmniejszyć obrażenia.

Rodzaje spodenek do MMA

 Od 2017 roku na rynku dostępnych jest około trzech rodzajów szortów MMA.

Szorty MMA Board Style

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularny projekt, który można zauważyć wśród wielu zawodników UFC – krótki styl MMA. Typowymi cechami są długość około długości; talia jest zwykle zabezpieczona paskiem na rzepy lub sznurkiem (wykonanym tak, aby nie porysować siebie ani swojego przeciwnika podczas bójki). Niektóre z lepszych modeli zawierają wbudowaną wewnętrzną lub zewnętrzną kieszeń do przechowywania ochraniaczy na usta.

 Szorty MMA Vale Tudo

To prawie kompresyjna bielizna. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną elastyczność i nie ograniczają ruchów nóg. Pokazują również … um … wszystko w szczegółach.  Tudo podczas walki. Spodenki kompresyjne zapewniają korzyści w zakresie regeneracji i mogą pomóc ustabilizować mięśnie podczas wykonywania pewnych ruchów, ale mogą również ograniczać swobodę ruchów, coś, czego nie chcesz w trakcie walki – nawet jeśli jest to tylko niewielka ilość.

 Szorty w stylu hybrydowym

Istnieje wiele nowych stylów spodenek MMA, które łączą styl kompresji Vale Tudo ze stylem Board Short. Niektóre z tych projektów są dość interesujące i starają się oferować najlepsze z obu światów. Są one zazwyczaj nieco droższe.

Jeśli chodzi o wybór, które szorty MMA kupić, sprowadza się to do indywidualnych preferencji. Aby ułatwić sobie wybór, warto poradzić się obsługi profesjonalnego sklepu sprzedającego spodenki do MMA. Dobrej jakości spodenki do MMA można nabyć na: https://extremehobby.eu/pl/88-spodenki-grappling-mma