wtorek, Październik 16, 2018

Skarpety biegacza – czego w nich szukać?

0
Skarpety biegacza – czego w nich szukać?

Bieganie jest jednym z najłatwiejszych do podjęcia sportów – wystarczy po prostu zacząć biegać. Nie potrzeba tutaj żadnych skomplikowanych treningów, długich przygotowań ani też poświęcania czasu na planowanie czy też organizację innych zawodników. Chciałoby się równiez powiedzieć, że nie potrzeba tutaj żadnego zaawansowanego sprzętu sportowego, ale nie do końca jest to zgodne z prawdą. Fakt, można biegać przecież i na bosaka, ale nie jest to ani wygodne, ani też bezpieczne. Sprzęt do biegania może obejmować cały szereg przedmiotów – odpowiednią, termoaktywną odzież sportową, buty specjalnie przeznaczone do biegania, smartfon z odpowiednim oprogramowaniem czy nawet skarpety. Dzisiaj przyjrzymy się wycinkowi oferty firmy Balega, która zajmuje się produkcją profesjonalnych skarpetek do biegania. Firma ta dzieli swoje produkty na szereg linii, a każda z nich ma nieco inne przeznaczenie. Ogólnie dzięki temu biegacz z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie, musi jednak wcześniej wiedzieć, co do czego służy.

Lekkość to podstawa

Balega Ultralight są bardzo cienkie i raczej mniejsze – szczególnie w porównaniu do innych modeli. Wystarczy jednak wybrać rozmiar Large w każdej skarpetce i różnicę widać na pierwszy rzut oka. Warto tutaj wspomnieć o tym, że wielu biegaczy używa w trakcie treningu skarpetek o jeden rozmiar większych względem tych używanych na co dzień. Jeżeli lubimy własnie takie, lekkie skarpetki, to Balega Ultralight będą doskonałym dla nas wyborem.

Idealne na chłodniejsze dni

Blister Resist to zupełnie inna para… skarpetek. Początkowo stopa czuje się w nich tak, jak w bardzo grubej skarpecie – jest ciepło, przytulnie i mięciutko. Jednak materiał, z którego wykonana jest tego rodzaju skarpeta, wcale nie jest bardzo gruby – jest po prostu doskonałej jakości. Nie wpłynie więc na ilość miejsca w bucie (co jest przecież szalenie istotne w przypadku butów do biegania). Grube ma za to podeszwy, ze względu na jedno z dwóch swoich głównych zadań – ochronę stopy przed odciskami. Drugim zadaniem jest utrzymywanie stopy w cieple w trakcie zimowych temperatur.

Odpowiednio dobraną skarpetka to podstawa

Skarpetki Balega z linii Hidden Contour oraz Hidden Comfort są do siebie dość podobne, choć można powiedzieć, że Hidden Comfort zazwyczaj są odrobinkę grubsze i nieco cieplejsze. Oba te rodzaje są natomiast wyraźnie cięższe oraz solidniejsze niż zarówno Balega Ultralight jak i nawet Soft Tread, a to dlatego, że ich przeznaczeniem jest właśnie nieco chłodniejsza pogoda. Warto o tym pamiętać i dobierać sobie skarpetki pod odpowiednią porę roku – przegrzanie stopy lub jej niedogrzanie grozi bowiem kontuzjami lub chorobą.

Wynajem apartamentów w Zakopanem

0
Wynajem apartamentów w Zakopanem

Jeśli planujemy wyjazd do Zakopanego to trzeba wcześniej szukać miejsc noclegowych. Zakopane to miejsce, które jest oblegane przez turystów i znalezienie czegoś na już wcale nie jest takie łatwe. Wiele się tam dzieje, dlatego sprawdzajmy czy nie ma jakieś większej imprezy w Zakopanem, bo wtedy może się okazać, że na dwa miesiąc wcześniej niczego nie znajdziemy. Bardzo dobrym przykładem mogą tutaj być skoki narciarskie. Wtedy ilość apartamentów i innych miejsc noclegowych topnieje z godziny na godzinę. Jeśli my w tym czasie własne mamy zaplanowany wyjazd to lepiej żebyśmy wcześniej szukali czegoś odpowiedniego dla nas i naszej rodziny. Nie zawsze można będzie przełożyć wyjazd, dlatego jeśli nie ma nic w Zakopanem to można będzie spać nawet kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Męskie obuwie sportowe – czyli jak dopasować buty do treningów?

0
Męskie obuwie sportowe – czyli jak dopasować buty do treningów?

W sezonie letnim panowie podejmują mniejsze lub większe wysiłki, by zmienić swoje życie na lepsze. Zaczynamy od sylwetki, wytrzymałości, tężyzny fizycznej, a do wszystkiego dopasowujemy dietę. Mówiąc krótko zaczynamy się więcej ruszać. Popołudnia przed telewizorem lub komputerem odchodzą do przeszłości, a zdrowy tryb życia staje się faktem, a nie tylko ładnie brzmiącym hasłem.

O czym zapominamy?

O sprzęcie, a raczej o odpowiednim wyposażeniu. Każdy sport wymaga doboru odpowiednich narzędzi do jego uprawiania. Wydawać by się mogło, że do biegania wystarczy nam zwykła znoszona para adidasów, które zalega nam w szafie – nie nadaje się na wyjścia, ale do krótkiej przebieżki będzie idealna. Nic bardziej mylnego. Buty do biegania męskie to ważny element wyposażenia każdego sportowca, a zwłaszcza tego, który właśnie zaczyna swoją przygodę z większym wysiłkiem fizycznym. Czemu akurat bieganie? Zabrzmi to banalnie, ale jest najprostsze i najtańsze. Tras do biegania w każdym mieście mnoży się z każdym rokiem. Jeśli z kolei mieszkamy blisko terenów zielonych, jak rozległe lasy, to ścieżki turystyczne pozwalają upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – poznać okolicę oraz zadbać o swoją lepszą formę. Jednak do tego potrzebne są buty. Nie każde buty do biegania męskie lub żeńskie się nadadzą. „Adidasy” nie są uniwersalne. But mogą konstrukcyjnie przypominać się nawzajem, nawet korzystać z podobnych innowacyjnych rozwiązań oraz materiałów – jednak będą przeznaczone, do czego innego.

Dlaczego?

Sport to przede wszystkim wyraz postępu technologicznego. Dla przykładu buty do biegania męskie przeznaczone na bieżnię mają zapewnić lepszą przyczepność oraz komfort. Buty do biegania męskie, które będą używane na zewnątrz muszą znieść większą liczbę czynników – jak zmiany pogodowe, okazjonalne zatarcia, rożne rodzaje gruntu itp. Obie pary obuwia są do biegania, jednak różnice między tymi skierowanymi do hal lub na siłowanie, a tymi do użytku zewnętrznego są odczuwalne. Tak jak było mówione wcześniej buty do biegania męskie panowie powinni dobierać z rozmysłem – tak samo, jak i resztę sprzętu do ćwiczeń. Tnąc koszty wiele się nie zyska. Dobre buty do podstawa, żeby przebiec dalej i bezpieczniej, bez narażania się na odniesienie poważnej kontuzji. Zainwestowanie w dobre buty do biegania męskie działa również motywująco – fakt zrobienia poważniejszego zakupu da potrzebny impuls do treningów, a buty nie będą zbierać kurzu w szafce. Nie znaczy to oczywiście, że buty do biegania męskie są wydatkiem, który uderzy mocno w domowy budżet. Warto kierować się w stronę rozpoznawalnych marek, a „no-namowe” brandy zostawić na boku. Coraz większe zainteresowanie sportem sprawia, że wysokiej jakości buty sportowe tanieją, a okres letni, jak i powakacyjny jest najlepszym czasem na załapanie się na promocję.
Zanim ruszymy z domu i zaczniemy tworzyć tygodniową rozpiskę treningową sprawdźmy najpierw, czy rzeczywiście mamy wszystko, czego potrzebujemy.

Ławka treningowa i siłownia we własnym domu

0
Ławka treningowa i siłownia we własnym domu

Powrót po ciężkim dniu po pracy i zbliżający się trening? Obawiasz się, że znowu nie zdążysz i zaraz będą zamykać siłownie, więc odpuścisz połowę ćwiczeń? Może warto rozważyć zakup m.in. takie wyposażenia jak ławka treningowa, umieszczając go w swoim domu i ciesząc się możliwością treningu o każdej porze dnia i nocy. Większość osób pomyśli o tym, że jest to świetny pomysł, jednak teraz pojawia się pytanie, jaka ławka treningowa będzie najlepsza, by spełniła wszystkie oczekiwania i skąd biorą się różnice w cenie, gdy produkty są przecież do siebie tak bardzo podobne.

Kiedy zdecydować się na ławkę treningową?

Chcemy odpowiedzieć wszystkim na pytania, by wybór był banalnie prosty i logiczny, w końcu ławka treningowa nie służy jedynie do wykonywania jednego ćwiczenia i jest niezwykle funkcjonalnym wyposażeniem każdej siłowni – nawet domowej, która została wyposażona jedynie w podstawowy sprzęt dla indywidualnych potrzeb.

Ani droga, ani tania – najlepsza będzie dopasowana

Każdy producent chce stworzyć produkt uniwersalny, więc stosują różnego rodzaju systemy umożliwiające ustawienie kąta, wydłużenie siedziska lub poszerzenie go. Jaki jest cel takich zabiegów? Oczywiście zaspokojenie potrzeb wszystkich użytkowników, ponieważ jedna osoba będzie potrzebować szerszego modelu, innej wygodnie będzie na wąskiej ławce, a jest to tylko jeden parametr – należy zwrócić uwagę również na długość i materiał, z którego zostało wykonane obicie.

Na co zwracać uwagę?

Każda profesjonalna ławka treningowa będzie posiadać m.in. konkretny wymiar i obicie imitujące skórę, ponieważ charakteryzuje się ono doskonałą przyczepnością, a profesjonalna siłownia powinna dostosowywać się do oczekiwań wszystkich klientów, udostępniając im możliwości – w końcu karnety trzeba kupować i często nie są to małe pieniądze.

Wybierając model do domu, użytkownicy są w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ wybierają sprzęt do indywidualnych potrzeb i mogą dostosować go tylko i wyłącznie pod siebie. Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie na siłowniach różnego rodzaju szerokości i długości – warto w tym celu korzystać z opcji pierwszego darmowego wejścia.

Wydajny smartfon dla podróżujących

0
Wydajny smartfon dla podróżujących

Wakacje to czas wyjazdów zarówno w najbardziej oddalone zakątki świata, jak i miejsca położone kilkadziesiąt kilometrów od naszych domów. Wybierając się w podróż, praktycznie zawsze pamiętamy, aby w plecaku czy torebce znalazł się nasz telefon. Korzystanie z GPS-u, szukanie atrakcji turystycznych czy wysłanie SMS-a będzie zależne od poziomu baterii naszego smartfona. Jaki telefon spełni wymagania wycieczkowiczów?

Smartfon z wytrzymałą baterią powinien być obowiązkowym sprzętem dla osoby, która często podróżuje, nie tylko w wakacje. Zapominając powerbanka i nie mając dostępu do gniazdka, musimy liczyć na wydajność baterii naszego telefonu, a z tym bywa różnie. Smartfony, które cieszą się aktualnie największą popularnością na rynku asortymentu elektronicznego, są wyposażone w baterie litowo-jonowe (Li-Ion) lub litowo-polimerowe (Li-Poly). Oba rodzaje akumulatorów są wielokrotnego użytku i mają nam służyć przez lata, jednakże drugi z podanych typów ma dłuższą żywotność i szybszy czas ładowania. To ważna zaleta dla osób, które żyją w biegu i nie mogą czekać kilku godzin, by ich telefon nabrał energii. Jadąc pociągiem czy samochodem, chcemy na bieżąco monitorować pogodę, utrzymywać kontakt z przyjaciółmi, słuchać muzyki czy akurat rezerwować nocleg. Te czynności umożliwi nam tylko smartfon z wytrzymałą baterią.

Jaki telefon dla podróżników?

Próbując znaleźć smartfon najbardziej dostosowany do naszych wypraw, musimy przeanalizować,
z ilu aplikacji czy funkcji będziemy korzystać w trakcie wyjazdu. Od tego zależy, jak wytrzymałej baterii będziemy potrzebowali. Dla tych z nas, którzy korzystają z rozmaitych propozycji sklepu Google Play tj.: TripAdvisor, Jakdojade.pl czy Gastronauci, a dodatkowo często uwieczniają

wyjątkowe momenty na fotografiach i z przyjemnością dzielą się nimi na forach internetowych, będzie potrzebny telefon do zadań specjalnych. Warto rozważyć smartfon marki Motorola,
a konkretnie model Moto E5 Plus, którego pojemność baterii wynosi 5000 mAh i wraz z dobrym aparatem oraz dużą pamięcią wewnętrzną tworzy ciekawą kombinację parametrów. Z pewnością podróżnicy mogą przyjrzeć się także propozycjom firmy Samsung, między innymi modelom z serii Galaxy, którego S7 ma pojemność 3600 mAh oraz system wspomagania bezprzewodowego ładowania – telefon można „postawić na nogi” już w ciągu niespełna 100 minut.

Ile kosztuje smartfon z wytrzymałą baterią?

Cena telefonu z reguły jest zależna od dwóch czynników – parametrów i producenta. Nie trzeba dysponować horrendalnymi kwotami pieniędzy, aby kupić telefon dobrej jakości. Na rynku artykułów elektronicznych ceny za wydajne smartfony oscylują w granicach od 800 zł za produkt marki Xiaomi, do 4000 zł za propozycję firmy CAT S61 – w tym przypadku bardziej jednak niż za baterię, płacimy za dodatkowe udogodnienia: kamerę termowizyjną, odporność na upadki i wodoszczelną obudowę. Wszelkie ulepszenia sprzętów mają nam zagwarantować większy komfort podczas podróży, jednakże pamiętajmy, aby przede wszystkim cieszyć się najlepszymi momentami wakacyjnych wojaży. Smartfon z wytrzymałą baterią nie zastąpi wyjątkowych wspomnień, ale pomoże zachować je na dłużej.

Optymalne produkty do biegania – koszulki

0
Optymalne produkty do biegania – koszulki

Uprawianie sportów biegowych wymaga doboru właściwego asortymentu, który będzie nam codziennie towarzyszył w trakcie pokonywania nawet bardzo długi i wymagających tras. Konieczne są specjalne buty, odpowiednie koszulki do biegania, akcesoria, getry lub spodnie oraz wiele samozaparcia. Łatwo jest je utracić przez dobór niewłaściwych rzeczy.

Dlaczego wybór koszulek do biegania jest taki ważny?

Wytłumaczenie tych kwestii jest raczej proste. Koszulki do biegania to element bezpośrednio chroniący nasze ciało przed gorącem, zimnem lub wiatrem. Zastosowanie odpowiedniej odzieży poprawia komfort, polepsza osiągi oraz pozwala ochronić zdrowie biegacza, który w trakcie wykonywania wysiłku fizycznego jest narażony na naprawdę bardzo wiele niekorzystnych czynników. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę i optymalnie dobierać koszulki pod względem parametrów.

Jakie parametry powinna spełniać taka odzież?

Ważne są zastosowane materiały. Dobrze sprawdzają się naturalne materiały, jak choćby bawełna, która wzbogacone są w dodatkowe elementy syntetyczne lub też sama bawełna jest wykonana z użyciem specyficznego splotu. To wszystko przekłada się istotnie na parametry użytkowania danego rodzaju koszulek do biegania i zadowolenie sportowca z użytkowania danej odzieży.

• Istotne jest, aby ubrania dla biegaczy gwarantowały:
• Skuteczne odprowadzanie ciepła,
• Odprowadzanie wilgoci (potu) z powierzchni skóry,
• Wentylację powierzchni skóry,
• Brak ucisku na miejsca krytyczne,
• Komfort i dobre przyleganie do ciała.

Są to takie podstawowe parametry. Realizowane są one poprzez specjalne tkaniny o porowatej lub siateczkowej strukturze, która dzięki wykorzystaniu elastanu i innych włókien jest w stanie ściśle przylegać do ciała biegacza. Z jednej strony poprawia to parametry, z drugiej zaś pozwala zakładać dodatkową odzież sportową np. w okresach zimowych, czy też letnich.

Jakie są podstawowe typy koszulek?

Możliwe jest wykorzystanie standardowych koszulek technicznych, które wykonane są z różnych materiałów. Często są one wzbogacone o specjalne powłoki, co gwarantuje tzw. termo aktywność. Oznacza to, że dobrze izolują one ciepło w zimie – odprowadzając jednocześnie wilgoć na zewnątrz. W lecie natomiast skutecznie pozwalają one oddawać ciepło i pot pojawiający się na skórze, gwarantując stałe warunki termiczne dla biegaczy.

Do treningów popularne są również koszulki do bieganiahttps://www.runnersclub.pl/pol_m_Odziez-do-biegania_Koszulki-9983.html startowe, a więc specjalne podkoszulki. Są one wykonane w podobny sposób i szczególnie sprawdzają się w miesiącach letnich. W zimie używać można termoaktywnych lub bawełnianych koszulek z długim rękawem.

Jak skorzystać ze skoku spadochronowego nad morzem?

0
Jak skorzystać ze skoku spadochronowego nad morzem?

Sporty ekstremalne podnoszą poziom adrenaliny we krwi i dostarczają niesamowitych wrażeń, o których trudno potem zapomnieć. Należące do nich skoki spadochronowe nad morzem pozwalają wznieść się do samego nieba i poczuć prawdziwe, niezastąpione emocje. Warto z nich na pewno skorzystać – zwłaszcza podczas wakacji spędzanych w okolicach Bałtyku.

Jakie odżywki wybrać przy ograniczonym budźecie?

0
Jakie odżywki wybrać przy ograniczonym budźecie?

Wybór odżywek czy suplementów zależy przede wszystkim od Twojej diety oraz celów jakie sobie stawiasz. Ważne jest także jak długi staż treningowy posiadasz. Zazwyczaj na samym początku nie stosuje się wspomagania, ponieważ organizm człowieka jest tak skonstruowany, że na skutek bodźców zewnętrznych jakimi są intensywne treningi potrafi dostosować się do nowej sytuacji i przyrosty mięśni, siły są stosunkowo duże i nie wymagają dodatkowego wspomagania.

Jaki zegarek przyda się biegającemu mężczyźnie?

0
Jaki zegarek przyda się biegającemu mężczyźnie

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu dostępna praktycznie dla każdego, niezależnie od jego wieku czy aktualnej formy fizycznej. By biegać efektywniej, w tym mieć możliwość stałego kontrolowania tempa biegu, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości zegarek sportowy. W sprzedaży znajdziemy wysokiej klasy zegarki męskie sportowe, wyposażone w szereg funkcjonalności, które pozwolą kontrolować wiele różnych parametrów biegu. Jakie to funkcjonalności i co powinno charakteryzować dobrej jakości zegarek do biegania?

Najważniejsze funkcje zegarków sportowych dla mężczyzn?

Podstawową funkcją każdego zegarka, również męskich zegarków sportowych jest pomiar czasu. Większość tego typu gadżetów wyposażonych jest w funkcję stopera, który pozwala na odmierzanie czasu potrzebnego do pokonania określonego odcinka trasy. Bardziej zaawansowane zegarki męskie sportowe wyposażone są w pamięć, dzięki czemu można wykonać kilka pomiarów stoperem, bez konieczności kasowania poprzednich wyników. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy trasę biegu dzielimy na kilka odrębnych części. Damskie i męskie zegarki sportowe standardowo wyposażone są również w pomiar dystansu, średniej, niekiedy również maksymalnej i minimalnej prędkości, a także w licznik spalanych kalorii czy pulsometr – w tego typu rozwiązanie zwykle wyposażone są bardziej zaawansowane konstrukcje. Do niektórych męskich zegarków sportowych można dokupić również dodatkowe urządzenie, które pozwoli na precyzyjne kontrolowanie pulsu.

Dodatkowe funkcje zegarków sportowych – smartwatchy

Część nowoczesnych zegarków sportowych wyposażonych jest w moduł GPS, który zwiększa precyzję wszystkich pomiarów i daje możliwość zapisywania trasy biegu. Co ważne, smartwatche można integrować/kalibrować ze smartfonem, dzięki czemu z poziomu takiego zegarka można korzystać z niektórych funkcjonalności oferowanych przez smartfon, na przykład odczytywać otrzymane wiadomości SMS czy maile. Profesjonalne zegarki męskie sportowe dają również dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji treningowych dedykowanych prawdziwym profesjonalistom, poza tym stale monitorują naszą aktywność, oferując szereg wskazówek, które mają w korzystny sposób wpłynąć na naszą aktualną formę fizyczną.

Korzystanie z zegarka sportowego podczas treningów biegowych może być ciekawą opcją dla każdego amatora joggingu i niezwykle przydatnym narzędziem dla prawdziwego profesjonalisty. Taki sprzęt przyda się zwłaszcza tym osobom, które przygotowują się do jakiegoś rodzaju zawodów, na przykład do maratonu, dając dostęp do danych, które pomogą w poprawie efektywności ich treningów.

Sklep sportowy

0
sklep sportowy

W ostatnim czasie coraz więcej osób uprawia sport, zarówno rekreacyjnie, jak i wyczynowo. Świadczy to o coraz większej świadomości społeczeństwa. Niektórzy ćwiczą ze względów zdrowotnych, inni w celu udoskonalenia sylwetki. Jednak bez względu na postawiony cel, należy wyposażyć się w strój sportowy, matę do ćwiczeń, ciężarki lub inny sprzęt niezbędny do uprawiania danej dyscypliny sportu.

Z poczucia potrzeby posiadania profesjonalnego sprzętu społeczeństwo napędza nie tylko jego rynek, ale też przemysł odzieży sportowej i akcesoriów (w tym dużej mierze elektronicznych). Wiele osób, nawet amatorów wręcz nie podejmie się aktywności fizycznej, jeśli nie zaopatrzy się w potrzebny sprzęt. Dzięki temu powstaje coraz więcej prężnie rozwijających się sklepów sportowych, oferujących nieustannie nowszy asortyment.

Coraz więcej sklepów sportowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta, oferując sprzedaż wysyłkową. Istnieje także wiele sklepów sprzedających swoje produkty jedynie online. Sklep sportowy online jest wygodną i oszczędzającą czas alternatywą dla sklepów stacjonarnych. Nieustanny pośpiech w życiu codziennym skłania do coraz częstszego nabywania produktów w ten sposób. Internetowy sklep sportowy oferuje atrakcyjne ceny produktów znanych i lubianych marek.

Każdy produkt przedstawiony jest na zdjęciu i opisany w bardzo przejrzysty i szczegółowy sposób, co z pewnością ułatwi podjęcie wyboru spośród wielu produktów. Strona jest zaprojektowana w intuicyjny sposób, wyszczególnione są na niej także kategorie i podkategorie, co sprawi, że odnalezienie potrzebnego produktu zajmie chwilę. Na stronie sportowysklep.com czeka także wiele promocji i wyprzedaży. Produkty oferowane w tym sklepie można również znaleźć na Allegro.

Sklep sportowy online gwarantuje szybką wysyłkę w przystępnej cenie. Ponadto na stronie sportowysklep.com zaopatrzenie się w potrzebne akcesoria o wartości powyżej 300zł, gwarantuje otrzymanie darmowej wysyłki. Jeśli zamówiony produkt nie będzie spełniać oczekiwań, istnieje możliwość zwrócenia go do sklepu w ciągu 14 dni.

Internetowy sklep sportowy jest wygodną, szybką opcją na zakup sprzętu sportowego po atrakcyjnych cenach, dlatego warto zajrzeć na https://sportowysklep.com/