wtorek, Październik 17, 2017

Kitesurfing – sport na pełnym FUNIE!

0

Każdy kto choć raz miał okazję obserwować kitesurferów w akcji musi przyznać, że kite to sport wyjątkowo widowiskowy. Jest to dyscyplina z pograniczna sportów ekstremalnych, co wcale nie wyklucza tego, że uprawiać może ją praktycznie każdy.

Jak pozbyć się grzybicy paznokci

0

Kiedy nasze paznokcie nabierają niepokojąco żółtego koloru, a na ich płytce tworzą się zgrubienia prawdopodobnie mamy do czynienia z grzybicą paznokci. Jak wskazują eksperci z podolodzy.pl, do zakażenia może dojść w bardzo szybki sposób, ale niestety leczenie grzybicy nie należy do najprostszych. Uciążliwość choroby i częste jej bagatelizowanie zdecydowanie utrudnia późniejsze leczenie, dlatego już przy pierwszych sygnałach należy zwrócić się do podologa i niezwłocznie podjąć terapię.

Uprawiasz sport i miałeś bolesną kontuzję? Dowiedz się, jak działa kinesiotaping i sprawdź, czy warto poddać się tego rodzaju terapii

0

O plastrowaniu dynamicznym, bo taka jest inna nazwa kinesiotapingu, stało się głośno po ostatnich rozgrywkach olimpijskich, podczas których część zawodników do rozgrywek stawała oklejona barwnymi, elastycznymi taśmami. Dowiedz się, na czym polega ta metoda terapii i dlaczego stała się obecnie tak popularna.

Czas dla aktywnych

0

Można by przyjąć założenie, że czas dla aktywnych dzieli się na epokę bielizny termoaktywnej i czarną dziurę przed. Nie bez przyczyny po tego rodzaju „drugą skórę” sięgają nie tylko wyczynowi sportowcy, ale również amatorzy czy po prostu ludzie uwielbiający komfort. Cała idea bierze się oczywiście z potrzeby zapewnienia ciału komfortowych warunków w ekstremalnym środowisku, ale tak naprawdę idealnie sprawdza się również w miejskiej dżungli. A oprócz tego, że bielizna termoakywna Bodydry jest komfortowa, to na dodatek świetnie wygląda i podkreśla kształt ciała.

Biegasz? Nie zapomnij o odblaskach!

0

Podstawowe wyposażenie biegacza? Oczywiście dobre sportowe buty, odpowiednia odzież, do tego gadżety z funkcjami mierzenia tętna czy przebytej trasy. Czy to wszystko? Naszym zdaniem nie – brakuje bowiem odblasków!

Kolce do biegania – niezbędne każdemu sprinterowi

0
Kolce do biegania – niezbędne każdemu sprinterowi

Buty z kolcami do biegania to podstawowe wyposażenie każdego sprintera. To one gwarantują przyczepność nawet w trudnych warunkach, odpowiadają za stabilizację i wpływają na wyniki. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i jak wybrać kolce do biegania? Zobaczmy.

Odżywki dla biegaczy. Jakie warto wybrać?

0
Odżywki dla biegaczy. Jakie warto wybrać?

Zazwyczaj przychodzi taki moment – kiedy już biegamy regularnie, mamy coraz lepsze wyniki i chcemy się rozwijać dalej – że zaczynamy zastanawiać się nad suplementacją. Czy odżywki do biegania to coś, czego rzeczywiście potrzebujemy? Czy suplementy powinien łykać każdy sportowiec, nawet trenujący amatorsko, czy wybieramy tylko odżywki dla maratończyków lub osób trenujących zawodowo? Kiedy jest czas na takie suplementy i jakie powinniśmy wybrać? Podpowiadamy!

Bieganie z pulsometrem, czy bez?

0
Bieganie z pulsometrem, czy bez?

Bieganie z pulsometrem jest dziś już dla wielu biegaczy sprawą oczywistą. Kiedyś traktowano to jako gadżet dostępny tylko dla zawodowców, dziś pulsometr można kupić w większości sklepów z akcesoriami do biegania elektroniką. Czy warto biegać z pulsometrem?

Jak wybrać odblaski do biegania?

0
Jak wybrać odblaski do biegania?

Popularność biegania od dłuższego czasu rośnie. Osób, które uprawiają poranny jogging przybywa, a wraz z nimi rośnie również zapotrzebowanie na sprzęt do biegania. Każdy odpowiedzialny biegacz inwestuje w profesjonalne akcesoria i dba o swoje bezpieczeństwo. Dlatego zawsze ma przy sobie chociażby odblaski do biegaczy. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Preparaty ajurwedyjskie

0
Preparaty ajurwedyjskie

Sztuczne szpikowanie się lekarstwami podczas różnych chorób nigdy nie przyniesie nic dobrego. Zwłaszcza, jeśli robimy to na własną rękę, bez wcześniejszego uzgodnienia z lekarzem. Można jednak zmienić własne nawyki, stawiając na naturę. Taką możliwość udostępnia Ajurweda, czyli nic innego jak jednoczesne leczenia ciała, umysłu i duszy. Czy takie leczenie i zapobieganie jest skuteczne? Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

AJURWEDA SPOSOBEM NA BÓL

Przeglądając artukuły o leczeniu różnego rodzaju bólu czy to w gazetach, czy w Internecie, z pewnością natrafimy na wiele różnych stanowisk. Jednak warto być tutaj neutralnym i powiedzieć, że podejście, gdy w celu zażegnania bólu łykane są duże ilości tabletek nie jest właściwe. Wszystko dlatego, iż są one produkowane chemicznie, a im więcej ich połykamy, tym szybciej i mocniej zostaniemy uodpornieni na tego rodzaju lek, co w wyniku nie da żadnego efektu. Pisząc o bólu należy wspomnieć o balsamie Zundu Balm, który stanowi połączenie mentolu i olejku z gonterii. Taka naturalna kombinacja pomaga w różnego rodzaju bólach, między innymi w stłuczeniach, zapaleniach oraz bólu głowy.

PROBLEMY SKÓRNE? BŁAHOSTKA

Innym ważnym przykładem, który należy wręcz poruszyć, jeśli chodzi o Ajurwedę, jest pomoc przy problemach ze skórą, które czasem bywają bardzo przykre. Jednym z produktów jest Neem, czyli miodla indyjska. Jej kompleksowe działanie wspomaga zwalczanie wszelkich chorób związanych ze skórą. Stosowana jako napar działa oczyszczająco, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a to nie jedyne plusy jej używania. Dodatkowo pomaga w problemach z trądzikiem, który jest zmorą bardzo wielu młodych ludzi.

AJURWEDA NIE TYLKO NA BÓL

Ajurweda nie tylko pomaga w bólu i problemach skórnych, lecz jest rozwiązaniem zapewniającym kompleksowe dbanie o organizm człowieka. Warto tutaj wspomnieć o paście do zębów Vicco, która w naturalny sposób pomaga wybielić zęby i utrzymać je w dobrym stanie. Innymi ciekawymi produktami, które można nabyć są kurkoma, goździki, imbir i cynamon, które dostarczą wiele wartościowych składników, jeśli będą stosowane jako przyprawy.